Obserwuj w Google News

Trzęsienie ziemi w PGE Skrze Bełchatów. Znany szkoleniowiec przejął zespół

2 min. czytania
01.02.2023 17:15
Zareaguj Reakcja

PGE Skra Bełchatów ogłosiła nazwisko trenera, który zastąpi Joela Banksa. Dziewięciokrotny mistrz Polski ujawnił, że nowym szkoleniowcem został Andrea Gardini. Włoch w latach 2011-2013 był asystentem Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski siatkarzy.

Andrea Gardini
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Andrea Gardini podpisał umowę do końca obecnego sezonu PlusLigi. Jednak jak poinformował klub - obie strony nie wykluczają, że po zakończeniu rozgrywek będą rozmawiać o przedłużeniu umowy.

- To dla mnie naprawdę duży zaszczyt być w klubie z tak wyjątkową historią, jak PGE Skra Bełchatów. To klub, który grał w Final Four Ligi Mistrzów, wielokrotnie wygrywał mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Praca w PGE Skrze to dla mnie wielka radość, duża szansa i wyzwanie - powiedział włoski szkoleniowiec.

Andrea Gardini nowym szkoleniowcem Skry Bełchatów

Były siatkarz na stanowisku pierwszego trenera zespołu z Bełchatowa zastąpił Joela Banksa. Powodem rozstania z 47-letnim Brytyjczykiem była słaba postawa drużyny w rozgrywkach PlusLigi. PGE Skra przegrała pięć ostatnich ligowych meczów, a w sumie w tym sezonie poniosła 14 porażek i zajmuje 11. miejsce w tabeli. W niedzielę bełchatowianie we własnej hali w słabym stylu ulegli ukraińskiemu Barkom Każany Lwów 0:3.

Jak przyznał prezes klubu Konrad Piechocki, zespół znalazł się w momencie, w którym potrzebuje nowego, świeżego impulsu do pracy.

- Wierzymy, że jest go w stanie dać trener Gardini. Do końca sezonu zasadniczego pozostało osiem spotkań, do zdobycia są 24 punkty, więc w tabeli może się jeszcze zmienić wiele. Będziemy walczyć do ostatniego meczu o jak najlepszy rezultat na koniec sezonu - podkreślił.

Gardini jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich siatkarzy – trzykrotnym mistrzem świata, srebrnym i brązowym medalistą igrzysk olimpijskich, czterokrotnym mistrzem Europy. Jako trener pracował w Indykpolu AZS Olsztyn i Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Z zespołem z Kędzierzyna zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz zagrał w Final Four Ligi Mistrzów. Następnie wrócił do Włoch, gdzie prowadził drużynę Gas Sales Piacenza, a w styczniu 2021 r. objął Jastrzębski Węgiel, z którym wywalczył mistrzostwo Polski. Z tym klubem 57-letni szkoleniowiec rozstał się w kwietniu ubiegłego roku.

Redakcja poleca

Jako trener PGE Skry Gardini zadebiutuje w niedzielnym meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak