,

Świat siatkówki w żałobie. Nie żyje 29-letnia reprezentantka kraju

11.05.2023 22:06

Ana Paula Borgo, reprezentantka Brazylii w siatkówce, nie żyje. 29-letnia zawodniczka zmarła w czwartek z powodu raka żołądka. Wiadomość o jej śmierci przekazała jej matka Debora Borgo.

Ana Paula Borgo
fot. Yang Lei/Xinhua News/East News

Ana Paula Borgo grała na pozycji atakującej. Przez wiele lat występowała w siatkarskiej reprezentacji Brazylii, z którą w 2019 roku sięgnęła po srebrny medal Ligi Narodów. W tych samych rozgrywkach zmierzyła się z biało-czerwonymi podczas turnieju w chińskim Nanjing.

Niestety we wrześniu 2022 roku siatkarka ogłosiła, że lekarze wykryli raka żołądka. Zawodniczka musiała przedwcześnie zakończyć karierę, by poddać się leczeniu. To nie było jednak skuteczne. W czwartek matka Any Pauli poinformowała o śmierci swojej córki.

Ana Paula nie żyje

"Jezus weźmie Cię w swoje ramiona" - napisała Debora Borgo na Instastory. Komunikat wydała też Brazylijska Konfederacja Siatkówki (CBV).

"Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) wyraża głębokie ubolewanie z powodu śmierci 29-letniej zawodniczki Any Pauli Borgo. Była wielkim talentem i grała w reprezentacji Brazylii w ważnych rozgrywkach, takich jak Liga Narodów i kwalifikacje olimpijskie. [...] W tym bardzo trudnym czasie CBV solidaryzuje się z rodziną i przyjaciółmi" - napisano.

Ana Paula Borgo jeszcze we wtorek zamieściła ostatni wpis w mediach społecznościowych. Wtedy też obchodziła 5. rocznicę ślubu. "Spędziliśmy ją w szpitalu. Opiekowałeś się mną i mówiłeś mi, jak bardzo mnie kochasz. Widziałem doniesienia o mężach, którzy porzucili swoje żony, gdy były chore, Carlos był zupełnie inny. Pokazał, że naprawdę był człowiekiem, którego posłał mi Bóg" - napisała siatkarka.

Ana Paula Borgo
fot. Deborah Borgo/Instastory

RadioZET.pl/globo.com

Logo radiozet Dzieje się