Obserwuj w Google News

Wspaniała postawa Aleksandra Śliwki. "Oni są jednym z powodów"

2 min. czytania
13.10.2023 13:33
Zareaguj Reakcja

Aleksander Śliwka po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego odwiedził swoją dawną szkołę. Na miejscu młodzież zgotowała mu gorące powitanie, a sam siatkarz pochwalił się wydarzeniem w mediach społecznościowych. "Zdałem sobie sprawę jak wielka inspiracją mogę być dla nich jako sportowiec i człowiek" - czytamy w opisie.

Aleksander Śliwka
fot. Piotr Matusewicz/East News

Aleksander Śliwka ma za sobą fenomenalny sezon reprezentacyjny. Wspólnie z biało-czerwonymi przyjmujący sięgnął po złoty medal Ligi Narodów, zdobył mistrzostwo Europy, a na koniec w Chinach wywalczył kwalifikację olimpijską na IO w Paryżu. Jednocześnie siatkarz był jednym z fundamentalnych zawodników, który przysłużył się w śrubowaniu niezwykłego rekordu polskiej kadry, jakiego jeszcze w historii nie było.

Zaraz po zakończeniu rozgrywek kadrowych 28-latek powoli zaczyna myśleć o rozgrywkach PlusLigi, które ruszają już za tydzień 20 października. W międzyczasie zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle poświęca czas nie tylko na odpoczynek, ale również pamięta o innych.

Piękne słowa Aleksandra Śliwki

Trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów w czwartek odwiedził szkołę podstawową w Jaworznie, do której sam uczęszczał. Uczniowie powitali siatkarza licznymi transparentami, rysunkami, a sami byli ubrani w barwy narodowe. Śliwka nie ukrywał radości ze spotkania, dzieląc się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych.

"Wchodząc na salę szkoły, do której sam uczęszczałem oraz widząc radość i świetne przygotowanie dzieciaków, zdałem sobie sprawę jak wielką inspiracją mogę być dla nich jako sportowiec i człowiek. Oni są jednym z powodów, aby nigdy się nie zatrzymywać!" - czytamy w poście na Instagramie.

W dalszej części wpisu reprezentant Polski podziękował władzom miasta, szkoły oraz swojemu pierwszemu klubowi JKS Spartakus Jawor.

Nie przegap