Zamknij
Zuzanna Górecka
  • Zuzanna Górecka4
  • Zuzanna Górecka2
  • Zuzanna Górecka3
  • 5 Zobacz
fot. CEV

Zuzanna Górecka jest cichą bohaterką reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. W Apeldoorn 19-latka wchodzi na zadaniowe zmiany, by poprawić przyjęcie i wywiązuje się z tego znakomicie. Kibice zwracają również uwagę na jej urodę.

loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zuzanna Górecka urodziła się 10 kwietnia 2000 roku w Radomiu i choć dysponuje podobnymi warunkami fizycznymi co jej starsze, bardziej utytułowane koleżanki po fachu (ma 181 cm wzrostu) - Anna Werblińska (178), Dorota Świeniewicz (180) czy Klaudia Kaczorowska (183) - w drużynie narodowej na razie wykorzystywana jest głównie w defensywie. Ma wejść, poprawić przyjęcie, obronić, zaserwować. Pod siatką zostaje sporadycznie, jak choćby w starciu z Niderlandami, kiedy skończyła dwa na trzy ataki.

- Wiem, jaka jest moja rola w tym zespole i staram się z niej wywiązywać najlepiej jak potrafię - mówiła po spotkaniu z Bułgarią.

Zuzanna Górecka - kim jest młoda przyjmująca reprezentacji Polski?

Kariera Zuzanny Góreckiej rozwija się błyskawicznie. W Lidze Siatkówki Kobiet zadebiutowała pod koniec 2018 roku w barwach Legionovii Legionowo, a już pół roku później podpisała kontrakt ze zwycięzcą Ligi Mistrzyń, włoskim zespołem Igor Gorgonzola Novara. Tam pełni rolę rezerwowej, ale też ma się od kogo uczyć. Na jej pozycji występują m.in. Amerykanka Megan Courtney i Bułgarka Jelica Wasiliewa, a w drużynie są też niezwykle utytułowane Serbki Jovana Brakocević i Stefana Veljković.

- Bardzo lubię rywalizację. Dzięki temu moje umiejętności na pewno pójdą w górę i stanę się lepszą zawodniczką. Nie mam dobrych warunków, nie skaczę wysoko. Dla mnie ratunkiem jest technika i zamierzam się doskonalić w tym aspekcie - mówiła przytomnie Górecka przed wyjazdem do Włoch.

Polska - Niderlandy: Jedna z najpiękniejszych siatkarek świata na drodze Polek [ZDJĘCIA]

19-latka już teraz wymieniana jest w gronie największych talentów polskiej siatkówki. W Apeldoorn, w meczach z Bułgaria i Niderlandami, wchodziła na krótkie zmiany w miejsce Magdaleny Stysiak, by poprawić przyjęcie i odciążyć nieco libero Marię Stenzel. Niewykluczone, że w większym wymiarze czasowym zobaczymy ją w piątkowym spotkaniu z Azerbejdżanem.

RadioZET.pl/Polsat Sport