Obserwuj w Google News

Zatorski odpowiadał na pytanie, a Kurek? Został mistrzem drugiego planu

Maciej Walasek
2 min. czytania
24.07.2022 21:08
Zareaguj Reakcja

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Włoch 3:0 i wywalczyli brązowy medal w tegorocznej Lidze Narodów. Tuż po odebraniu medali w ekipie biało-czerwonych wybuchła ogromna radość, co było widać podczas wywiadów.

Bartosz Kurek i Paweł Zatorski
fot. Polsat Sport/Twitter screen

Polscy siatkarze pokazali się z kapitalnej strony, wykazując ogromny zapał, podnosząc się dzień po dotkliwej porażce z USA, gdzie stawką był finał Ligi Narodów. W niedzielę mistrzowie świata nie dali się drużynie Italii, pokonując ich w trzech setach, jakby wcześniej nic się nie stało. Tym samym zespół Nikoli Grbicia po raz drugi od zastąpienia Ligi Światowej Ligą Narodów w 2018 roku, sięgnął po brązowy krążek na tej imprezie.

Natychmiast po zwycięstwie biało-czerwoni otrzymali pamiątkowe medale i ruszyli w kierunku mediów, wypełniając jeden ze swoich obowiązków.

Redakcja poleca

- Ważne, żebyśmy jako zespół całą jakość na treningach przekładali na mecze, zgrywali się z każdym kolejnym spotkaniem - mówił w rozmowie z Polsatem Sport Paweł Zatorski.

Kurek mistrzem drugiego planu po zdobyciu brązowego medalu LN

W tym samym czasie za plecami libero polskiej kadry pojawił się Bartosz Kurek, który zaczął wygłupiać się do kamery. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że kilka chwil temu kapitan drużyny zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Teraz polscy siatkarze udadzą się na tygodniowe wakacje, aby później wznowić przygotowania do MŚ, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. Wcześniej mistrzowie świata rozegrają sparingowe mecze z Ukrainą i Argentyną, a między nimi wystąpią na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

RadioZET.pl