Zamknij

Zaskakująca porażka Polek na zakończenie drugiego turnieju Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarek niespodziewanie przegrała z Belgią 2:3. Po ośmiu meczach tej edycji Ligi Narodów mają na koncie cztery wygrane i tyle samo porażek.

Polska - Belgia NA ŻYWO
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
  • Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Belgią w meczu Ligi Narodów 2022
  • Dla biało-czerwonych było to już ósme spotkanie w tej edycji rozgrywek, ostatnie podczas turnieju na Filipinach

Reprezentacja Polski siatkarek w pierwszych meczach pod wodzą Stefano Lavariniego i pod nieobecność Malwiny Smarzek czy Magdaleny Stysiak nie zawodziła, ale też nie notowała spektakularnych rezultatów. Wygrywała z tymi, którzy są na podobnym poziomie, a nie sprawiała najmniejszych kłopotów tym, którzy prezentują wyższą jakość. W siedmiu spotkaniach biało-czerwone pokonały Kanadę, Koreę Południową, Niemcy i Tajlandię, natomiast przegrały po 0:3 z Brazylią, Japonią oraz Stanami Zjednoczonymi. Teraz dołożyły do tego niespodziewaną wpadkę z jedną z najsłabszych drużyn w stawce - Belgią.

Mecz obfitował w mnóstwo indywidualnych błędów. Przede wszystkim Polki nie potrafiły kończyć ataków, nadziewając się często na szczelny blok rywalek. Świetnie w barwach Belgii grała za to Britt Herbots, która była praktycznie nie do zatrzymania dla Joanny Wołosz i spółki.

Klasę pokazała też w tie-breaku, który od początku układał się po myśli... Polek. Biało-czerwone prowadziły już trzema punktami, ale grająca do końca Belgia najpierw doprowadziła do remisu, a potem zakończyła spotkaniu już przy pierwszej piłce meczowej.

Tym samym nasza reprezentacja po ośmiu meczach ma na koncie cztery wygrane i cztery porażki. W kolejnych meczach zagra o utrzymanie o w najlepszej ósemce turnieju.

ZOBACZ KONIECZNIE: TABELA I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKAREK

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Belgia:

RadioZET.pl