Zamknij

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywcą Pucharu Polski

14.03.2021 16:39

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w finale Jastrzębski Węgiel 3:0 i sięgnęła po Puchar Polski. Kędzierzynianie dokonali tego po raz ósmy w swojej historii.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. PAP

Na początku meczu na prowadzenie wyszli jastrzębianie, ale siatkarze ZAKSY nadrobili straty i szybko narzucili rywalom swój styl gry, prowadząc 11:8. Jednak po dwóch asach serwisowych Rafał Szymury i dobrej grze w ofensywie zawodnicy Andrei Gardiniego doprowadzili do remisu. Jednak w kolejnej części to zespół Nikoli Grbicia przejął inicjatywę i po dobrych zagrywkach Łukasza Kaczmarka i Kamila Semeniuka, zwyciężyli 25:20.

W drugiej partii obie ekipy grały niemalże punkt za punkt i żadna ze stron nie zamierzała odpuścić. Chociaż to ZAKSA jako pierwsza miała piłkę setową na 24:23, tak po ataku Wiśniewskiego kibice oglądali grę na przewagi. Po udanym ataku Kaczmarka i bloku Semeniuka kędzierzynianie byli o krok od zdobycia Pucharu Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Pucharem Polski

Trzeci set był popisem ZAKSY, która po wyjściu na prowadzenie 8:5, jeszcze bardziej zaczęła uciekać jastrzębianom, aż osiągnęli sześciopunktową przewagę 16:10. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla grała jak z nut, a mecz zakończył as Aleksandra Śliwki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 27:25, 25:15)

RadioZET.pl