Obserwuj w Google News

Świat siatkówki w żałobie. Nie żyje legenda

1 min. czytania
25.07.2022 16:00
Zareaguj Reakcja

Xavier Richefort nie żyje. 59-letni Francuz był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy zajmujących się siatkówką na świecie. Zmarł nagle w piątek.

Xavier Richefort
fot. Twitter/L'Equipe

W piątek świat siatkówki obiegła bardzo smutna informacja. W wieku 59 lat zmarł Xavier Richefort, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy zajmujących się siatkówką. Wcześniej uprawiał ten sport zawodowo i z ekipą Paris SG-Asnieres zdobył mistrzostwo Francji oraz Puchar Francji.

Po karierze jako zawodnik Francuz skupił się na pracy dziennikarskiej. Jako komentator siatkówki pracował dla różnych stacji, ale największą sławę zyskał dzięki pracy w "L'Equipe".

Redakcja poleca

Nie żyje Xavier Richefort

We Francji uważano go za jednego z najlepszych ekspertów, dlatego nie można się dziwić, że po smutnej wiadomości o śmierci Richerforta zdecydowano się na specjalne gesty w jego stronę. Przejmujące kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny składały czy to francuska federacja siatkówki, czy francuscy siatkarze.

Po wygranym półfinale Ligi Narodów z Włochami (3:0) reprezentacja Francji złożyła hołd legendarnemu dziennikarzowi. Cała kadra ustawiła się do zdjęcia w czarnych koszulkach z napisem "Xavier".

RadioZET.pl