Obserwuj w Google News

Wymowne słowa Drzyzgi o powrocie do kadry. Jasny sygnał dla Grbicia

2 min. czytania
28.10.2022 22:11
Zareaguj Reakcja

Fabian Drzyzga w rozmowie z portalem Wirtualna Polska zabrał głos w sprawie gry w reprezentacji Polski. Rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów dał jasno do zrozumienia, że jego powrót do kadry nie jest wcale taki pewny. "Nikomu nie muszę niczego udowadniać. Pogodziłem się z sytuacją, robię swoje" - powiedział w wywiadzie dla serwisu.

Fabian Drzyzga
fot. Piotr Matusewicz/East News

Po tym jak reprezentację Polski objął Nikola Grbić jedna z jego decyzji odbiła się szerokim echem w siatkarskim świecie. Chodzi o odstawienie Fabiana Drzyzgi, który od kilku dobrych lat był głównym rozgrywającym w ekipie biało-czerwonych. Serbski szkoleniowiec postanowił dać szansę Marcinowi Januszowi, którego zmiennikiem był Grzegorz Łomacz.

Ostatecznie Polacy w minionym sezonie reprezentacyjnym wywalczyli dwa medale na dwóch imprezach: brąz w Lidze Narodów i srebro w mistrzostwach świata. Mimo to temat Drzyzgi powraca, zwłaszcza że zawodnik świetnie rozpoczął nowy sezon PlusLigi. Kibice zaczęli zastanawiać się, czy dobra forma 32-latka przełoży się na powrót do drużyny narodowej.

Krzysztof Ignaczak: Fabian nie złoży broni i będzie walczył, aby wrócić do kadry

"Absolutnie nie. Nie jest to ani mój cel, ani coś, co mnie nakręca" - powiedział Fabian Drzyzga spytany, czy w ten sposób zamierza coś udowodnić Grbiciowi.

Fabian Drzyzga wróci do reprezentacji Polski?

"Uważam, że przez całą swoją karierę pokazałem już wystarczająco, żeby można było mnie ocenić jako siatkarza. Nikomu nie muszę niczego udowadniać. Pogodziłem się z sytuacją, robię swoje. Życie pokaże, czy jeszcze kiedykolwiek będę miał przyjemność zagrania w  reprezentacji, czy nie wystąpię w niej już nigdy" - kontynuował siatkarz Asseco Resovii Rzeszów w rozmowie z serwisem Wirtualna Polska.

W dalszej części rozmowy, rozgrywający podkreślił, że gdy w przyszłym roku otrzyma powołanie do kadry i zdrowie na to pozwoli "nigdy nie odmówi drużynie narodowej i przyjedzie". "Póki co dla mnie to odległa perspektywa" - dodał.

Wśród pytań nie mogło zabraknąć kwestii IO w Paryżu w 2024 roku. Odpowiedź Drzyzgi była wymowna i krótka.

"Wciąż mam swoje marzenia" - skwitował.

Redakcja poleca

RadioZET.pl