Zamknij

Serbia czeka na rywala w finale MŚ. O której godzinie mecz Włochy - Brazylia?

13.10.2022 08:53

Serbia i Włochy mogą drugi raz z rzędu zmierzyć się w walce o złoty medal mistrzostw świata siatkarek. Obrończynie tytułu już swoje zrobiły, Italia natomiast musi jeszcze popracować i ograć w półfinale Brazylię. Sprawdź, o której godzinie odbędzie się mecz Włochy - Brazylia.

Reprezentacja Włoch siatkarek
fot. via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

- Mecz z Polską był najtrudniejszym, jaki zagrałyśmy w tym turnieju. Musiałyśmy odpocząć i zresetować nasze głowy. W rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi wszystko poszło już po naszej myśli, choć było bardzo ciężko - oceniła po półfinałowym zwycięstwie z mistrzyniami olimpijskimi środkowa reprezentacji Serbii Mina Popović. Podopieczne Danielle Santarellego pokonały USA 3:1 i czekają już na swojego rywala w finale MŚ siatkarek 2022.

Serbki muszą jeszcze odbyć podróż z Gliwic do Apeldoorn, gdyż tam rozstrzygnie się kwestia podziału medali. W finale może z kolei dojść do powtórki sprzed czterech lat. Aby tak się stało, Włoszki muszą ograć Brazylię.

Włochy - Brazylia: o której godzinie mecz?

Włochy i Brazylia mają już za sobą jedną konfrontację w tej imprezie. W drugiej rundzie w Łodzi obie drużyny stworzyły jedno z najbardziej zaciętych widowisk, które finalnie zakończyło się zwycięstwem "Canarinhos" w tie-breaku 17:15. To był mecz niewykorzystanych szans przez Włoszki i heroicznej postawy rywalek, które na medal MŚ czekają od 2014 roku. Ten zespół nigdy nie sięgnął po złoto.

Włochy po raz ostatni i jedyny triumfowały w mistrzostwach świata siatkarek dwie dekady temu na turnieju w Niemczech. Cztery lata temu było bardzo blisko, ale w piątym secie lepsze okazały się Serbki.

loader

Włochy - Brazylia: godzina, data półfinału MŚ siatkarek 2022

Mecz Włochy - Brazylia w półfinale MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w czwartek 13 października o godz. 20.

Włochy - Brazylia: gdzie obejrzeć? Transmisja TV i online

Spotkanie Włochy - Brazylia będzie można obejrzeć w TV na antenie Polsatu Sport oraz online na stronie bolsatboxgo.pl.

RadioZET.pl/volleyballworld.com