Obserwuj w Google News

Złe wiadomości dla kadry siatkarzy. Gwiazdor nie zagra na mistrzostwach

Paweł Żurek
1 min. czytania
10.08.2022 13:14
Zareaguj Reakcja

Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwa świata w siatkówce. -Dołączenie zawodnika do drużyny będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem– czytamy w oświadczeniu, które ukazało się na stronie PZPS.

Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach świata. Złe wiadomości dla kadry
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wilfredo Leon w czerwcu przeszedł zabieg oczyszczenia więzadła rzepki. Od tamtej pory nie grał jeszcze w kadrze, ani nie był powoływany na mecze Ligi Narodów. Teraz już wiadomo, że 29-letni siatkarz opuści też mistrzostwa świata.

„Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem. W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem” – poinformował PZPS.

Związek podziękował też siatkarzowi za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót na boisko. „Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia”.

Redakcja poleca

Mistrzostwa świata w siatkówce odbędą się w Polsce i Słowenii. Turniej zostanie otwarty 26 sierpnia, a zakończy się 11 września 2022 roku meczem w Katowicach.

RadioZET.pl/PZPS