Obserwuj w Google News

Wiadomo, ile w reprezentacji Polski zarobi Nikola Grbić. Kwota robi wrażenie

2 min. czytania
13.01.2022 16:07
Zareaguj Reakcja

W środę Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że Nikola Grbić został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy. Już zaledwie dzień później, sport.pl dowiedział się, ile Serb będzie zarabiać jako trener biało-czerwonych.

Nikola Grbić
fot. Piotr Matusewicz/East News

Nikola Grbić zakończył bezkrólewie w siatkarskiej reprezentacji Polski po tym jak Vital Heynen opuścił kadrę w ubiegłym roku. Od początku Serb był wymarzonym kandydatem prezesa  Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Sebastiana Świderskiego.

Prezes PZPS-u musiał się trochę namęczyć podczas negocjacji, zanim w końcu spełnił oczekiwania finansowe szkoleniowca Sir Safety Perugia. Jak ustalił portal sport.pl, 48-latek będzie zarabiać w polskiej kadrze w ramach umowy obowiązującej do 2024 roku.

Wiadomo, ile w reprezentacji Polski zarobi Nikola Grbić. Kwota robi wrażenie

Za rok pracy Grbić ma dostawać około 130 tysięcy euro, czyli około 590 tys. zł, a więc więcej od wspomnianego już Heynena. Przychodząc do naszej kadry, Belg zażyczył sobie tylko 5 tys. euro miesięcznie, czyli około dwa razy mniej niż jego następca.

Redakcja poleca

Trzeba jednak dodać, że chociaż Heynen rzeczywiście miał dużo niższe zarobki, to zapewnił sobie w zamian dużo wyższe premie finansowe za wyniki. W dodatku z czasem jego pensja miała wzrosnąć, jednak nie wiadomo, o ile.

Świderski i tak może być jednak zadowolony z negocjacji z serbskim trenerem. Wszak Grbić wciąż jest szkoleniowcem wspomnianej Perugii, gdzie pracuje za większe pieniądze. We włoskich mediach mówi się, że inkasuje tam nawet 170 tys. euro rocznie (ok. 770 tys. zł). Lukratywny kontrakt może jednak stracić, jeśli właścicielowi włoskiego zespołu nie spodoba się pomysł łącznie pracy w reprezentacji z pracą w jego klubie.

RadioZET.pl/sport.pl