Zamknij

Vital Heynen skrytykował PZPS. Belg nie gryzł się w język

30.10.2021 12:05

Vital Heynen skrytykował pomysł PZPS na organizację konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Belg w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" podkreślił, że nie podoba mu się ten pomysł. Dodatkowo zaznaczył, że nie będzie ubiegać się o posadę trenera polskiej kadry siatkarek.

Vital Heynen
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Vital Heynen pod koniec września tego roku pożegnał się z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Jednak Belg wciąż znajduje się na ustach kibiców biało-czerwonych, ponieważ od kilku tygodni każdy zastanawia się, czy 52-latek nie będzie chciał zostać szkoleniowcem żeńskiej kadry.

Na ten moment nie wiadomo, kto poprowadzi reprezentację Polski siatkarzy i siatkarek. W ostatnim czasie PZPS postanowił rozpisać konkurs, prosząc kandydatów o wysłanie CV. Pomysł władz związku nie przypadł do gustu Belgowi, który w swoim stylu skomentował całą sytuację.

- Nie sądzę, żeby był to odpowiedni system, aby wybrać najlepszych kandydatów obu kadr. Kiedy wielkie firmy szukają kogoś na ważne stanowisko, nie dają ogłoszenia i nie pytają "kto chce zostać dyrektorem", tylko stwarzają profil na podstawie informacji o tym, jakie umiejętności będą kluczowe i na tej podstawie headhunterzy szukają kandydata. Tak powinno się działać w Polsce - tłumaczył w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Vital Heynen skrytykował PZPS

- Bo co, jeśli nie każdy może się zgłosić? Przecież, gdyby trener Brazylii zgłosił się do konkursu, to straciłby pracę w swojej federacji, jeśli ktoś by się dowiedział, że chce odejść. Co innego, gdyby to Polacy zgłosili się po takiego kandydata i zaproponowali mu rozmowę. Polska ma taką pozycję w światowej siatkówce, że może sobie na to pozwolić - kontynuował.

Oprócz tego Heynen ujawnił, że nie zamierza składać CV na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek.

- Powiem tak:  jeśli ktoś mnie spyta, czy chciałbym pracować kiedyś z żeńską ekipą albo, czy uważam polską drużynę za ciekawą, to w obydwu przypadkach odpowiedziałbym twierdząco. Ale sam nie zamierzam wysyłać CV, bo myślę, że to nie jest dziś moją rolą.

Najpoważniejszy kandydatem do zastępienia Vitala Heynena jest Nikola Grbić. Niestety, Serb nie otrzymał zgody od prezesa Sir Safety Perugia, aby łączyć obowiązki trenera klubowego i reprezentacyjnego. W przypadku pań kandydaturę mieli zgłosić m.in. Stephane Antiga i Daniel Santarelli.

loader

RadioZET.pl