Obserwuj w Google News

Uros Kovacević siatkarzem Warty Zawiercie. Hit transferowy w PlusLidze

2 min. czytania
18.05.2021 20:24
Zareaguj Reakcja

Uros Kovacevć, przyjmujący reprezentacji Serbii i najlepszy zawodnik mistrzostwo Europy 2019, został siatkarzem występującego w PlusLidze Aluronu CMC Warta Zawiercie. - On nie jest zwykłym zawodnikiem, dla mnie jest artystą – ocenił gracza trener „Jurajskich Rycerzy” Igor Kolaković.

Uros Kovacević siatkarzem Aluronu
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News
  • Uros Kovacević, najlepszy siatkarz ME 2021, podpisał kontrakt z Aluronem CMC Warta Zawiercie
  • 28-letni siatkarz ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w klubowych mistrzostwach świata w barwach Itasu Trentino
  • Warta Zawiercie miniony sezon PlusLigi zakończyła na 8. miejscu

Uros Kovacević ma na koncie dwa tytuły mistrza Europy (2011, 2019). W tym drugim przypadku otrzymał nagrodę dla MVP turnieju. W przeszłości grał m.in. we włoskim Itas Trentino, z którym zdobył klubowe mistrzostwo świata (2018) i Puchar CEV (2019). W minionym sezonie został mistrzem Chin w barwach BAIC Motor Pekin.

- Gra w inny sposób niż pozostali, więc jestem pewien, że to będzie atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz kibiców i jestem bardzo szczęśliwy, że Uros dołączy do nas w następnym sezonie – podkreślił Kolaković, cytowany w klubowym komunikacie.

Uros Kovacević w Aluronie

- Serb zaczynał seniorską karierę pod okiem obecnego szkoleniowca zawiercian, teraz spotkali się w jednym klubie po siedmiu latach. To też gracz, który potwierdził, że dzięki nieprzeciętnym umiejętnościom jest w stanie poprowadzić drużynę do sukcesów, jak zrobił to dwa lata temu z Serbami, zdobywając mistrzostwo Europy i tytuł MVP imprezy. Teraz znowu będzie pracował z Igorem Kolakovicem, który ukształtował go jako siatkarza. Wierzę, że w takiej konfiguracji odnajdzie się w roli lidera i pomoże nawiązać walkę z najbogatszymi ekipami PlusLigi – skomentował prezes Aluronu CMC Kryspin Baran.

Aluron CMC Warta Zawiercie ostatni sezon zakończył na ósmym miejscu, co przez władze klubu zostało uznane za wynik poniżej oczekiwań. Z zespołem pożegnali się amerykański przyjmujący Garrett Muagututia oraz środkowi Flavio Gualberto z Brazylii i Patryk Czarnowski, który zakończył karierę.

RadioZET.pl/PAP