Obserwuj w Google News

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu MŚ! Polki idą jak burza

1 min. czytania
28.09.2022 22:10
Zareaguj Reakcja

Siatkarki reprezentacji Polski wygrały z Koreą Południową 3:0 (25:17, 25:18, 25:16). To trzecie zwycięstwo w trzecim meczu biało-czerwonych w mistrzostwach świata. Polki zapewniły sobie awans do kolejnej rundy.

Polska - Korea Południowa NA ŻYWO
fot. PAP

Polskie siatkarki w dwóch pierwszych meczach - z Chorwacją i Tajlandią nie straciły nawet seta. Świetną passę podtrzymały także w trzecim spotkaniu. Rywalem kadry Stefano Lavariniego była zajmująca ostatnie miejsce w grupie Korea Południowa.

Koreanki postawiły Polkom trudne warunki

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Koreanki nie dawały za wygraną i grały z Polkami punkt za punkt. Nasze reprezentantki przewagę budować zaczęły dopiero przy stanie 16:16. Wtedy zdobyły sześć kolejnych punktów, a całego seta wygrały ostatecznie do 17.

Podobny przebieg miała partia numer dwa. W niej także oglądaliśmy wyrównaną walkę na samym początku. Przy stanie 9:9 znów odskakiwać zaczęły jednak biało-czerwone. Kilkupunktowej przewagi nie oddały już do końca i wygrały do 18.

Jak wyglądał trzeci set? Niemal identycznie. Przy stanie 10:10 dwa punkty na swoim koncie zapisały Koreanki. Od momentu, gdy prowadziły 12:10, zdobyły jednak już tylko cztery "oczka" przy piętnastu Polek! Nasze reprezentantki wygrały do 16.

Pewny awans do kolejnej rundy MŚ siatkarek

Dzięki tej wygranej  reprezentacja Polski znów wskoczyła na pierwsze miejsce w grupie. Zawodniczki Stefano Lavariniego są pewne awansu do kolejnej rundy mistrzostw świata. Na koniec fazy grupowej zagrają jeszcze z Dominikaną i Turcją.

RadioZET.pl