Obserwuj w Google News

Tomasz Fornal zakażony koronawirusem

1 min. czytania
09.03.2021 14:52
Zareaguj Reakcja

Tomasz Fornal został zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik Jastrzębskiego Węgla Marcin Fejkiel. To oznacza, że przyjmujący reprezentacji Polski nie pomoże drużynie w finałowym turnieju Pucharu Polski.

Tomasz Fornal z koronawirusem
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tomasz Fornal został odseparowany od drużyny i rozpoczął izolację. Wszystko zaczęło się przed ligowym meczem Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin.

- Nasz przyjmujący przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wynik tego badania okazał się pozytywny. Badanie zostało wykonane w związku z faktem, iż przed piątkowym wyjazdowym meczem 26. kolejki PlusLigi z Cuprum Lubin zawodnik poczuł się gorzej – dodał.

- Sytuacja ta powoduje, że Tomasz nie weźmie udziału w zaplanowanym na 13-14 marca turnieju finałowym Pucharu Polski w Krakowie – stwierdził.

Tomasz Fornal zakażony koronawirusem

Jastrzębski Węgiel w półfinale Pucharu Polski zagra z Treflem Gdańsk. Śląski zespół sezon zasadniczy ligi zakończył na drugim miejscu i w ćwierćfinale play off zagra z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Redakcja poleca

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju z powodu zakażeń koronawirusem nie pojechała na grupowe turnieje Ligi Mistrzów w grudniu w Berlinie i lutym w Kazaniu.

RadioZET.pl/PAP