Zamknij

Siatkarz PlusLigi został pobity. Nie będzie trenował przez kilka tygodni

27.10.2021 18:20

Tomas Rousseaux został pobity przez nieznanego sprawcę. GKS Katowice opublikował komunikat, informując, że 27-letni Belg został wyłączony z treningów z resztą drużyny.

Tomas Rousseaux został pobity
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

GKS Katowice poinformowało o pobiciu jednego ze swoich siatkarzy. Tomas Rousseaux poinformował klub o tym, że został zaatakowany przez nieznanego napastnika. Przyjmujący nie będzie mógł trenować z zespołem przez co najmniej kilka tygodni.

- Informujemy, że poważnego urazu doznał Tomas Rousseaux, co wyklucza zawodnika z gry i treningu na okres co najmniej do kilku tygodni. Klub złożył w środę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z przekazaną przez Rousseaux informacją o zaatakowaniu go przez nieznanego sprawcę - podano w komunikacie.

Tomas Rousseaux pobity przez nieznanego sprawcę

GKS Katowice jednocześnie przekazał informacje o trzech siatkarzach drużyny i jednego członka sztabu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z ostatnimi wydarzeniami katowiczanie zwrócili się do władz PLS o przełożenie ligowego meczu z Indykpolem AZ Olsztyn, który zaplanowano na niedzielę, 31 października.

GKS Katowice po czterech kolejkach PlusLigi zajmuje ósme miejsce. Do prowadzącej Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle tracą sześć punktów.

loader

RadioZET.pl