Zamknij

Polska Liga Siatkówki ma nowego sponsora. Związała się z gigantem

02.03.2020 19:23

Polska Liga Siatkówki podpisała umowę z nowym sponsorem - Tauron Polska Energia. Na mocy kontraktu koncern energetyczny został sponsorem tytularnym m.in. ligi siatkówki kobiet oraz 1. ligi męskiej.

Tauron
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poniedziałek w Warszawie przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki oraz Tauronu podpisali umowę sponsorską. Na jej mocy koncern energetyczny został sponsorem tytularnym m.in. ligi siatkówki kobiet oraz 1. ligi męskiej.

Tauron Polska Energia nowym sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki

- Jest mi bardzo miło, że mogę uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Jestem bardzo szczęśliwa, że taka umowa została podpisana. Myślę, że bardzo skorzystają na niej nasze panie, które są w cieniu siatkarzy. Co prawda nie zakwalifikowały się na igrzyska w Tokio, ale pokazały hart ducha i wierzę, że dzięki tej współpracy będziemy patrzyli jak i one zdobywają najcenniejsze trofea - powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Umowa będzie obowiązywała cztery lata. Tauron został także sponsorem tytularnym Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz sponsorem strategicznym PlusLigi i Superpucharów kobiet i mężczyzn.

- Polska siatkówka to esencja współczesnego sportu. Z jednej strony sukcesy na najważniejszych światowych imprezach, z drugiej strony rozgrywki krajowe na najwyższym poziomie, przyciągające fantastycznych kibiców. Siatkówka wyzwala pozytywną energię, a to jest coś z czym chcemy się identyfikować - podkreślił prezes zarządu Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk.

- To duży krok do przodu. Dzięki umowie dalej będziemy mogli się rozwijać sportowo i marketingowo. Dla naszych akcjonariuszy, czyli klubów, będzie to duży zastrzyk - dodał prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny.

Tauron od lat wspiera polski sport. Firma zaangażowana jest m.in. w kolarski Tour de Pologne, a także jest sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP