Obserwuj w Google News

Stephen Boyer siatkarzem Jastrzębskiego Węgla

2 min. czytania
01.06.2021 16:18
Zareaguj Reakcja

Stephen Boyer został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla - poinformował klub we wtorkowym komunikacie. Francuz podpisał z mistrzami Polski dwuletni kontrakt.

Stephen Boyer
fot. IPP/REPORTER

Stephen Boyer jest pierwszym siatkarzem, który w przyszłym sezonie wzmocni ekipę Jastrzębskiego Węgla. Atakujący reprezentacji Francji ma dołączyć do swojego rodaka Benjamina Toniuttiego. Jednak do tej pory rozgrywający ZAKSY nadal nie potwierdził, w którym zespole zagra w kolejnych rozgrywkach.

- Zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ponieważ wierzę w ten projekt, a dodatkowo będę w nim uczestniczył wspólnie z najlepszym rozgrywającym na świecie – powiedział dla oficjalnej strony klubowej.

Stephen Boyer w Jastrzębskim Węglu

- Na talencie Boyera szybko poznano się w klubie Chaumont VB, gdzie trafił w 2015 roku. Z klubem z regionu Grand Est wywalczył mistrzostwo kraju, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Francji. Wystąpił z nim również w Lidze Mistrzów. W lidze francuskiej dwukrotnie był wybierany najlepszym atakującym rozgrywek, a w 2018 r. jako zawodnik Chaumont VB został MVP ligi - można przeczytać w komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

Boyer pochodzi z Saint-Denis, stolicy leżącej na Oceanie Indyjskim francuskiej Wyspy Reunion. Na Stary Kontynent przybył w wieku 13 lat. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w ośrodku szkoleniowym w Bordeaux, trenując w klubie Merignac. Później był objęty centralnym szkoleniem w Montpellier. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był GFC Ajaccio Volley-Ball, do którego trafił w wieku 18 lat.

Redakcja poleca

Po czterech sezonach spędzonych w rodzimej lidze zawodnik zasilił Calzedonię Werona. Z klubem rozstał się w listopadzie 2020 r. Potem grał w Katarze, gdzie reprezentował barwy dwóch klubów: najpierw w lidze grał w Al Arabi, zaś w Pucharze Emira w Al Rayyan, z którym wywalczył to trofeum.

25-latek to wielokrotny reprezentant Francji. Z ekipą "Trójkolorowych" w 2017 r. wygrał Ligę Światową, a rok później – już pod egidą Ligi Narodów – kadra Francji zdobyła srebro tych rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP