Obserwuj w Google News

Smarzek jak Lewandowski. Wymowną ciszą skomentowała przyszłość Nawrockiego

2 min. czytania
01.09.2021 09:19
Zareaguj Reakcja

Malwina Smarzek-Godek wymowną ciszą skomentowała pytanie dziennikarza TVP Sport na temat przyszłości Jacka Nawrockiego w reprezentacji Polski siatkarek. Po dłuższej chwili zawahania się dodała wymijająco: - Myślę, że nasze zdanie - cokolwiek byśmy nie powiedziały - nic nie zmieni - stwierdziła kapitan biało-czerwonych.

Malwina Smarzek-Godek
fot. TVP Sport/screen

Gdy po przegranym meczu z Włochami w Lidze Narodów UEFA Jacek Kurowski z TVP Sport zapytał Roberta Lewandowskiego o plan taktyczny na spotkanie, kapitan reprezentacji Polski wymownie milczał. Cisza, która trwała przez osiem sekund, powiedziała więcej, niż gdyby piłkarz użył jakichkolwiek słów.

- Trener Jacek Nawrocki. Czy ten układ może jeszcze trwać? Pytam cię jako kapitana - zapytał Malwinę Smarzek-Godek Filip Czyszanowski z TVP Sport tuż po przegranym meczu z Turcją (0:3) w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarek 2021. Reakcja? Cisza, choć trwająca może nieco krócej od tej "Lewego".

Smarzek jak Lewandowski. Ciszą skomentowała przyszłość Nawrockiego w kadrze

- Myślę, że są ludzie decyzyjni i kompetentni, którzy to ocenią. Myślę, że nasze zdanie - cokolwiek byśmy nie powiedziały - nic nie zmieni. Jeżeli będą chcieli zmienić trenera, to go zmienią. Jeśli będą chcieli go zatrzymać, to go zatrzymają - odpowiedziała po krótkim namyśle, ale wciąż wymijająco kapitan biało-czerwonych.

Chociaż oczekiwania wobec polskich siatkarek przed meczem z Turcją były zdecydowanie większe, obecne wicemistrzynie Europy nie pozostawiły naszym reprezentantkom żadnych złudzeń. Wygrana rywalek 3:0 w setach (25:18, 25:14, 25:23) pogrzebała marzenia biało-czerwonych o medalu na ME.

Redakcja poleca

Co dalej z Jackiem Nawrockim? Kiedy kolejne mecze polskich siatkarek?

- Rywalki zagrały świetny mecz. Z tego wszystkiego cieszę się, że odpadamy w 1/4 finału po meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem. W takim sensie, że nie przegrałyśmy spotkania, w którym miałyśmy 50 procent szans na wygraną. Każda z nas czuje, że zabrakło nam bardzo dużo. Trudno było znaleźć punkt zaczepienia - wyznała Smarzek-Godek.

Na razie nie znamy żadnych decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej odnośnie trenera Jacka Nawrockiego. Nie są również znane najbliższe terminy kolejnych spotkań reprezentacji Polski siatkarek.

RadioZET.pl/TVP Sport