Słoweńcy krytykują zachowanie Kubiaka: To nieakceptowalne

19.09.2021 11:23

Słoweńcy nie kryją oburzenia po zachowaniu Michała Kubiaka w czasie półfinałowego starcia ME. Rywale pokonali Polaków 3:1 i pozbawili ich szansy na walkę o złoty medal.

Polska - Słowenia
fot. PAP

Słoweńcy w czasie półfinału postawili się Polakom. Mimo porażki w pierwszym secie podjęli rękawice i doprowadzili do remisu 1:1. W kolejnych dwóch partiach znów triumfowali. W trzeciej rozbili zespół Heynena, a w czwartej części po dramatycznym boju wygrali 37:35.

W meczu nie brakowało emocji, o czym świadczy sytuacja z początku czwartego seta. Przy stanie 6:6 zakotłowało się przy siatce, gdzie spięcie mieli Michał Kubiak i Tine Urnaut. Kapitan polskiej kadry po wygranej akcji spojrzał się na świetnie dysponowanego przeciwnika i nagle doskoczył do Słoweńca, który prawdopodobnie coś krzyknął w stronę kapitana mistrzów świata.

Polska - Serbia: Kiedy mecz o brąz ME? O której grają Polacy? [GODZINA, DATA]

- To, co zrobił Kubiak, jest nieakceptowalne. Nie rozumiem, dlaczego cały czas pozwala mu się na takie zachowania. Ten człowiek zachowuje się tak na każdym turnieju, kiedy przegrywa. My jednak wiedzieliśmy o tym, nawet spodziewaliśmy się tego. Musieliśmy po tamtej awanturze wrócić do pełnej koncentracji i na szczęście to zrobiliśmy - komentował po meczu Jan Kozamernik.

ME siatkarzy: Słoweńcy oburzeni zachowaniem Michała Kubiaka

- Bylibyśmy już dawno pod prysznicem, gdyby nie to, że w tamtym momencie Michał to wziął na swoje barki - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Bartosz Kurek, który bronił przyjmującego.

Polska - Serbia: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć mecz o brąz ME?

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu Słoweńcy mówili o innej prowokacji ze strony Polaków. Na początku kibice zgromadzeni usłyszeli hymn...Serbii zamiast Słowenii, co również zostało skrytykowane przez naszych rywali.

Ostatecznie Słoweńcy po raz trzeci znaleźli się w finale ME. Wcześniej udało im się tego dokonać w 2015 i 2019 roku, ale dwukrotnie musieli przełknąć gorycz porażki. W niedzielny wieczór ich przeciwnikiem będą Włosi.
Z kolei Polacy o brązowy medal zagrają z Serbią. Relacja na żywo z tego spotkania zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl