Obserwuj w Google News

Siedem przypadków COVID-19 w Zaksie. Wszyscy zakażeni to siatkarze

1 min. czytania
05.11.2020 17:16
Zareaguj Reakcja

U siedmiu siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wykryto zakażenie koronawirusem. Dwa dni temu, z powodu podejrzenia zakażeniem COVID-19 u kilku zawodników Zaksy, odwołano ich mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

ZAKSA
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Wynik badania u występujących w ekstraklasie siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na obecność wirusa SARS-CoV-2 w siedmiu przypadkach dał wynik pozytywny - poinformował w czwartek klub. Nie podano nazwisk zakażonych osób.

Z powodu podejrzenia, że siatkarze wspomnianej drużyny z woj. opolskiego mogą być zakażeni dwa dni temu przełożono ich wyjazdowy mecz ligowy z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (na kilka godzin przed jego rozpoczęciem).

Koronawirus w Górniku Zabrze. Co z meczem ze Śląskiem?

Siedem przypadków COVID-19 w Zaksie. Wszyscy zakażeni to siatkarze

"Po zgłoszeniu złego samopoczucia, i pojawieniu się pierwszych objawów charakterystycznych dla COVID-19, przez siatkarzy mecz został przełożony. Zespół wrócił do Kędzierzyna-Koźla. Nasza drużyna zawiesiła treningi i zgodnie z zapowiedziami zostały przeprowadzone testy na SARS-CoV-2. Po przeprowadzeniu testów kasetkowych część zawodników otrzymała wynik pozytywny, ta grupa 4 listopada miała przeprowadzone testy RT-PCR, które potwierdziły obecność wirusa u siedmiu osób. Członkowie zespołu, którzy nie mieli przeprowadzonych testów RT-PCR pozostają w samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Ta grupa jeszcze w tym tygodniu podda się tym samym testom" - można przeczytać w czwartkowej informacji klubu.

Zespół z Kędzierzyna-Koźla jest liderem ekstraklasy. W ośmiu rozegranych spotkaniach nie doznał porażki, przegrał tylko cztery sety. Zgromadził 24 punkty.

Robert Korzeniowski: Przy obostrzeniach sport został potraktowany zbyt rygorystycznie [WYWIAD]

RadioZET.pl/PAP