Obserwuj w Google News

Siatkarski świat żegna Tomasza Wójtowicza: "Legenda, wspaniały człowiek"

2 min. czytania
24.10.2022 23:49
Zareaguj Reakcja

Tomasz Wójtowicz nie żyje. Jednego z najwybitniejszych polskich graczy w mediach społecznościowych pożegnali m.in. Jakub Bednaruk, Projekt Warszawa i Marcin Lepa.

Tomasz Wójtowicz
fot. Krzysztof Radzki/East News

Tomasz Wójtowicz zmarł w poniedziałek 24 października w wieku 69 lat. Mistrz olimpijski i mistrz świata od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową.

Wójtowicz należał do tzw. "złotej drużyny Huberta Jerzego Wagnera". Razem z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata w 1974 roku, a dwa lata później wywalczył złoty medal na IO w Montrealu.

Tomasz Wójtowicz nie żyje

Wójtowicz był pierwszym Polakiem, który w 2002 roku wprowadzony został do panteonu siatkarskich sław, jakim jest Volleyball Hall of Fame w Holyoke w amerykańskim stanie Massachusetts, gdzie w 1895 roku William Morgan stworzył nową grę dającą początek dzisiejszej siatkówce. Po Wójtowiczu zaszczytu wprowadzenia do panteonu siatkarskich sław dostąpili trzej inni Polacy - Stanisław Gościniak (2005 rok), Edward Skorek (2006) i Hubert Jerzy Wagner (2010).

"Zmarł Tomasz Wójtowicz! Wielka postać światowej siatkówki! Wybitny Reprezentant Polski! Wspaniały CZŁOWIEK! Słusznie nazywany już za życia Legendą!" - napisał oficjalny profil polskiej siatkówki.

"W wieku 69 lat po walce z chorobą odszedł od nas mistrz świata, mistrz olimpijski, Legenda światowej siatkówki, ale przede wszystkim wspaniały człowiek - Tomasz Wójtowicz. Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i najbliższym" - czytamy na profilu Projektu Warszawa.

"Odszedł Mistrz! Zawsze żałowałem, że nie dane mi było oglądać Go na parkiecie, ale dziękuję Bogu, że poznałem Go i mogłem z nim pracować - Wspaniały, kochany człowiek!" - dodał Marcin Lepa, dziennikarz Polsatu Sport.

"Legenda na zawsze" - napisał Jakub Bednaruk, siatkarski trener i ekspert Polsatu Sport.

"Tomek. Panie Tomaszu. Legendo. Dziękuję Ci za każdy dzień. Za każdy mecz. Za każdą rozmowę. Za fajny czas. To był zaszczyt. Dziękuję za wszystkie piękne chwile. Dziękuję za wszystko. Odpoczywaj. Byłeś, Jesteś i Wielki pozostaniesz. Na zawsze. Dziękuję" - taki wpis opublikował Marek Magiera.

RadioZET.pl