Obserwuj w Google News

Polska gospodarzem kolejnych MŚ w siatkówce? Federacja chce zorganizować turniej

1 min. czytania
13.09.2022 18:57
Zareaguj Reakcja

Polska będzie ubiegała się o organizację kolejnych mistrzostw świata w siatkówce – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z reprezentacją siatkarzy.

Polska gospodarzem kolejnych MŚ w siatkówce? Federacja chce zorganizować turniej
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska wraz ze Słowenią organizowała ostatnie mistrzostwa, bo turniej został odebrany Rosji. Premier Mateusz Morawiecki we wtorek spotkał się z reprezentantami Polski, którzy zdobyli na turnieju srebrne medale. - Chciałem podziękować w imieniu wszystkich Polaków za te wspaniałe emocje, za wolę walki. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział, że srebro będzie dla nas niewystarczające, to bym go zapewnił, że bardzo się pomylił. Nie znam drugiej takiej dyscypliny zespołowej, w której byłaby taka dominacja Polaków. Złoto, złoto, srebro. Wspaniała gra, najcięższa droga do finału - podkreślił premier.

Podczas mistrzostw świata w Polsce status miasta gospodarzy otrzymały Katowice oraz Gliwice, natomiast w Słowenii: Lublana. Nasza federacja będzie ubiegała się o kolejny, organizowany w 2016 turniej. -Ubiegamy się teraz o organizację kolejnych mistrzostw świata w siatkówce, za cztery lata. Mam nadzieję, że otrzymamy ten przywilej, bo pokazaliśmy naprawdę klasę – zapowiedział premier.

Redakcja poleca

Do tej pory Polska dwukrotnie organizowała mistrzostwa świata. Po raz pierwszy organizowaliśmy mundial przez 8 laty, w 2014 roku. Polacy wygrali wówczas finał z Brazylią i zajęli 1. miejsce. Po raz drugi organizowaliśmy mistrzostwa w tym roku.

Polska jest też organizatorem tegorocznych MŚ w siatkówce kobiet. Turniej rozpoczyna się 23 września.

RadioZET.pl/PAB