Obserwuj w Google News

Polska - Włochy na żywo: Relacja live online i wynik meczu LN siatkarek

2 min. czytania
29.06.2022 08:54
Zareaguj Reakcja

Polska - Włochy na żywo: Reprezentacja Polski siatkarek wraca do gry. W pierwszym meczu ostatniego turnieju Ligi Narodów w Sofii biało-czerwone podejmą czwarte w tabeli Włoszki. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Włochy na żywo na sport.radiozet.pl.

Reprezentacja Polski siatkarek
fot. volleyballworld.com
  • Mecz Polska - Włochy odbędzie się w ramach 9. kolejki fazy zasadniczej Ligi Narodów siatkarek 2022;
  • Biało-czerwone przystąpią do starcia z Włoszkami jako dziewiąta drużyna tabeli LN siatkarek;
  • Spotkanie rozpocznie się w środę 29 czerwca o godzinie 19:00 w bułgarskiej Sofii;
  • Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Włochy na żywo na sport.radiozet.pl.

Pod koniec czerwca  reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie trzeci i ostatni turniej fazy zasadniczej tegorocznej  Ligi Narodów. Biało-czerwone nadal mają szanse na awans do rundy finałowej, do której dostanie się osiem najlepszych zespołów tabeli LN, jednak by tego dokonać, będą musiały wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności. Na ten moment Polki zajmują bowiem dziewiąte miejsce w zestawieniu i do ósmych Tajek tracą jeden punkt.

Przed dziewiątą kolejką Ligi Narodów podopieczne Stefano Lavariniego mają równy bilans meczowy: cztery zwycięstwa i cztery porażki. Wygrane zanotowały z Kanadą, Koreą Południową, Niemcami i Tajlandią, z kolei przegrane - z Brazylią, Japonią, Belgią oraz USA.

Redakcja poleca

Polska - Włochy: Zapowiedź meczu LN siatkarek

Inaczej wygląda sytuacja Włoszek, które są na czwartej pozycji w tabeli i uległy jedynie w dwóch starciach: z Turcją i Chinami. Zawodniczki z Italii są na dobrej drodze do wywalczenia awansu do fazy finałowej LN. Ekipa prowadzona przez Davide Mazzantiego ma 17 punktów na koncie, ale do zapewnienia gry w kolejnym etapie jeszcze trochę im brakuje.

Warto nadmienić, że decyzją selekcjonera Lavariniego w Bułgarii zabraknie Klaudii Alagierskiej, Kamili Witkowskiej i Katarzyny Wenerskiej.  W ich miejsce zobaczymy Agnieszkę Kąkolewską, Annę Stencel i Alicję Grabkę.

Polska - Włochy na żywo: Relacja live online i wynik meczu LN siatkarek

Mecz Polska - Włochy w 9. kolejce Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w środę 29 czerwca o godzinie 19:00 w bułgarskiej Sofii. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Włochy na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl