Obserwuj w Google News

Polska - Włochy: Kiedy mecz Polek? O której godzinie grają w LN siatkarek?

2 min. czytania
29.06.2022 07:32
Zareaguj Reakcja

Polska - Włochy: kiedy zaplanowano mecz Ligi Narodów? O której grają biało-czerwone? Zespół Stefano Lavariniego w bułgarskiej Sofii zakończy fazę zasadniczą Ligi Narodów. Polki wciąż mają szanse na grę w finałach LN. Kiedy odbędzie się mecz Polska - Włochy? O której godzinie zacznie się spotkanie? Sprawdź podstawowe informacje.

Alicja Grabka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarek pod koniec czerwca rozpocznie trzeci i ostatni turniej fazy zasadniczej tegorocznej Ligi Narodów. Biało-czerwone nadal mają szanse na awans do rundy finałowej, do której dostanie się osiem najlepszych zespołów w tabeli LN. Polki zajmują dziewiąte miejsce i do ósmych Tajek tracą zaledwie punkt.

Przed dziewiątą kolejką Ligi Narodów podopieczne Stefano Lavariniego mają równy bilans meczowy: cztery zwycięstwa i cztery porażki. Zwycięstwa zanotowały z Kanadą, Koreą Południową, Niemcami i Tajlandią. Z kolei przegrały z Brazylią, Japonią, Belgią oraz USA.

Polska - Włochy: O której grają siatkarki?

Inaczej wygląda sytuacja Włoszek, które są na czwartej pozycji tabeli, ulegając jedynie w dwóch starciach: z Turcją i Chinami. Zawodniczki z Italii są na dobrej drodze do wywalczenia awansu do fazy finałowej LN. Ekipa prowadzona przez Davide Mazzantiego ma 17 punktów na koncie, ale do zapewnienia gry w kolejnym etapie jeszcze trochę im brakuje.

Liga Narodów siatkarek 2022 - TABELA. Na którym miejscu są Polki?

W Bułgarii zabraknie Klaudii Alagierskiej, Kamili Witkowskiej i Katarzyny Wenerskiej. W ich miejsce zobaczymy Agnieszkę Kąkolewską, Annę Stencel i Alicję Grabkę.

Polska - Włochy na żywo odbędzie się w środę 29 czerwca o godzinie 19:00. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl