Zamknij

Surowa lekcja siatkówki. Polki gładko uległy Amerykankom

17.06.2022 06:15

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 0:3 (12:25, 21:25, 16:15) w siódmym meczu Ligi Narodów. Dla biało-czerwonych to trzecia porażka w tej edycji rozgrywek.

Polska - USA NA ŻYWO
fot. vollayballworld.com

Reprezentacja Polski siatkarek po sześciu pierwszych meczach mogła pochwalić się niezłym bilansem. Biało-czerwone zdobyły 10 "oczek", na które złożyły się cztery zwycięstwa i dwie porażki. Na inaugurację turnieju nasze zawodniczki pokonały Kanadę 3:1, później przyszła porażka 0:3 z Brazylią i dwa kolejne zwycięstwa - 3:0 z Koreą Południową i 3:2 z Niemcami. 14 czerwca Polki przegrały 0:3 z Japonią, ale dwa dni później udało im się ograć Tajlandię 3:2. To dawało 8. miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Amerykanki plasowały się na 4. pozycji, mając tylko jedną porażkę z rewelacyjnie spisującą się Japonią. Ten zespół zawsze jest niewygodny, bez względu na to, w jakim składzie występuje. Karch Kiraly przed starciem z biało-czerwonymi znowu namieszał w zestawieniu, dał pograć kilku siatkarkom z ligi akademickiej, a one i tak nie dały Polkom żadnych szans.

Liga Narodów: Polska - USA [WYNIK]

Ten mecz nie miał większej historii. Wyrównana walka toczyła się tylko w drugim secie, przegranym przez podopieczne Stefano Lavariniego do 21. W pierwszej i trzeciej partii biało-czerwone nie miały żadnych argumentów, by realnie zagrozić przeciwniczkom zza oceanu. Do pewnego momentu dobrze spisywała się Martyna Czyrniańska, ale kiedy Kiraly nakazał swojej ekipie skupienie się na tej zawodniczce, piłki po jej atakach coraz częściej zatrzymywały się na bloku. Pozostałe siatkarki zagrały poniżej swoich możliwości.

W sobotę rywalkami Polek będą Belgijki.

Polska - USA (12:25, 21:25, 16:25)

Skład Polek: Katarzyna Wenerska, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Gryka, Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik i Maria Stenzel na libero oraz Olivia Różański, Joanna Wołosz, Kamila Witkowska, Klaudia Alagierska

Zapis relacji z meczu Polska - USA

RadioZET.pl