Polska - USA: O której mecz biało-czerwonych? Kiedy grają w Lidze Narodów?

16.06.2022 07:49

Polska - USA: kiedy kolejny mecz biało-czerwonych w Lidze Narodów? Po zwycięstwie z Tajlandią rywalkami będą Amerykanki. Czy i tym razem siatkarki Stefano Lavariniego dostarczą kibicom sporo emocji? O której godzinie zaplanowano mecz Polska- USA w LN? Sprawdź dokładny czas i datę starcia Polska - USA.

Maria Stenzel i Zuzanna Górecka

Polskie siatkarki na półmetku drugiego turnieju na Filipinach w Lidze Narodów mają cztery wygrane i dwie porażki w dotychczasowych zmaganiach. Na poprzedniej imprezie w Stanach Zjednoczonych jedyną przegraną zanotowały w starciu z Brazylią 0:3. Podobnie rzecz miała miejsce na Filipinach, kiedy na początku uległy Japonii nie wygrywając nawet seta.

Na szczęście w spotkaniu z Tajlandią mimo przegrywania 0:2 biało-czerwone potrafiły odwrócić losy meczu i zwyciężyć w tie-breaku 3:2. Ich następnymi przeciwniczkami będą Amerykanki, które obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli Ligi Narodów. Zawodniczki zza Oceanu spisują się znakomicie, bo po pięciu meczach przegrały jedynie z Japonią 0:3.

Polska - USA: O której godzinie mecz?

Aktualne mistrzynie olimpijskie i triumfatorki zeszłorocznej edycji Ligi Narodów będą sporym wyzwaniem dla Polek. W ubiegłym sezonie Polki przegrały z USA w tych rozgrywkach 0:3, ale w dwóch pierwszych setach wynik rozstrzygał się w grze na przewagi. Czy tym razem Polkom nie zabraknie przysłowiowej kropki nad "i", aby nawiązać większą walkę?

Polska - USA zaplanowano w piątek 17 czerwca. Początek meczu Ligi Narodów o godzinie 5:00 czasu polskiego.