Obserwuj w Google News

Tajlandia "zamurowana" na siatce. Kapitalny mecz Polek w Gdańsku

2 min. czytania
27.09.2022 21:45
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski po kapitalnym spotkaniu pokonała Tajlandię 3:0 (25:17, 25:17, 25:17) w drugiej kolejce grupy B podczas MŚ siatkarek 2022. W całym meczu biało-czerwone zdobyły aż 16 punktów blokiem.

Polska - Tajlandia
fot. Piotr Matusewicz/East News

Polskie siatkarki po trzydniowej przerwie wróciły do rywalizacji w mistrzostwach świata. Na inaugurację imprezy biało-czerwone pokonały w Arnhem Chorwację 3:1, z kolei Tajlandia sprawiła wielką niespodziankę, pokonując wicemistrza Europy, Turcję, 3:2.

Wynik Azjatek był dużą sensacją: Turczynki to wicemistrzynie Starego Kontynentu i 3. drużyna zeszłorocznej Ligi Narodów. - Pamiętam Tajlandię z tego turnieju. Ona bardzo dobrze rozpoczęła te rozgrywki. Natomiast też nie ukrywam, że przed mistrzostwami, podobnie jak wiele osób, uważałam Turcję za głównego faworyta naszej grupy - powiedziała w rozmowie z PAP Joanna Mirek, mistrzyni Europy w 2003 i 2005 roku. Tajki pokonały ekipę znad Bosforu, ale już w konfrontacji z Polkami w Gdańsku nie miały absolutnie nic do powiedzenia.

Redakcja poleca

MŚ siatkarek 2022: Polska - Tajlandia [WYNIK]

16-1 - to nie wynik spotkania czy seta, a statystyka bloku. Gospodynie postawiły na siatce zaporę nie do przebicia i nawet sporadyczne minięcia czy obicia nie wytrąciły naszej ekipy z uderzenia. Połowę z tego dorobku uzyskała Magdalena Stysiak, która w całym meczu zdobyła 26 punktów.

Przyjezdne trochę większy opór stawiły jedynie w pierwszej połowie drugiego seta. Nie broniły tak, jak do tego przyzwyczaiły i nie atakowały tak skutecznie po palcach, jak potrafią. Polki z kolei zaprezentowały się wybornie również w pozostałych elementach, zwłaszcza w defensywie. Po grze, do której trudno się przyczepić, biało-czerwone ograły Tajlandię 3:0, zamykając każdą partię do 17.

W środę drużyna Stefano Lavariniego zagra z Koreą Południową, która jest bez punktów i bez wygranego seta.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Zapis relacji na żywo z meczu Polska - Tajlandia

RadioZET.pl/PAP