Zamknij

Polska - Tajlandia: Kiedy drugi mecz Polek w MŚ siatkarek? O której godzinie?

Maciej Walasek
23.09.2022 19:56

Polska - Tajlandia to drugi mecz biało-czerwonych w grupie B. Po udanej inauguracji MŚ siatkarek 2022 zawodniczki Stefano Lavariniego czeka trudniejszy sprawdzian w ERGO Arenie. Czy Polki pokonają Tajki? Sprawdź, kiedy zaplanowano starcie Polska - Tajlandia i o której godzinie rozpocznie się mecz.

Joanna Wołosz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polki udanie rozpoczęły walkę w MŚ siatkarek 2022. Na inaugurację turnieju biało-czerwone poradziły sobie z Chorwatkami, które pokonały 3:1. To był nietypowy mecz, zwłaszcza że polskie zawodniczki jako współgospodynie mundialu nie zagrały w Polsce, ale w Holandii. Kadra Stefano Lavariniego zagrała na jednym z bocznych obiektów stadionu piłkarskiego Vitesse Arnhem, który został przerobiony specjalnie na MŚ siatkarek.

- Patrząc na naszą grupę, zdecydowanym faworytem są Turczynki, ale z nimi zagramy dopiero na końcu. Czytałam niedawno wywiad z trenerem (Turcji - PAP) Giovannim Guidettim, który stwierdził, że trafili do najsilniejszej grupy. Tu nie mam żadnego zespołu, z którym na starcie możemy dopisać sobie trzy punkty, a wręcz przeciwnie, w każdym spotkaniu trzeba będzie mocno walczyć o te punkty - mówiła Aleksandra Jagieło, dwukrotna mistrzyni Europy.

Polska - Tajlandia: Kiedy mecz MŚ siatkarek 2022?

Po zwycięstwie z Chorwacją Polki wrócą do kraju, gdzie kolejne mecze grupy B rozegrają w ERGO Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Pierwszymi przeciwniczkami biało-czerwonych w ich domowym spotkaniu będzie Tajlandia. Azjatki już grały z naszą drużyną przy okazji Ligi Narodów. Wówczas polskie siatkarki przegrywały 0:2, ale odwróciły losy meczu i odniosły zwycięstwo 3:2. Czy tak samo będzie tym razem?

loader

Mecz Polska - Tajlandia zaplanowano we wtorek 27 września o godzinie 20:30. Relacja na żywo z tego spotkania zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

MŚ siatkarek 2022: Kiedy grają Polki? Z kim i o której mecze? [TERMINARZ]

RadioZET.pl