Zamknij

Polska - Słowenia. Pierwsza porażka podopiecznych Heynena w Lidze Narodów

30.05.2021 22:00

Polska - Słowenia.  Polacy przegrali ze Słoweńcami w swoim trzecim meczu tegorocznej Ligi Narodów. Nasi rywale w niedzielnym spotkaniu byli znacznie skuteczniejsi i lepsi w obronie. Słoweńcy utrzymywali przewagę niemal przez całe spotkanie i zasłużenie pokonali biało-czerwonych. 

Polska - Słowenia: Relacja live i wynik online z meczu LN siatkarzy
fot. shutterstock.org
  • Polscy siatkarze przegrali ze Słoweńcami 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 23:25) w swoim trzecim meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów w Rimini
  • Słoweńcy to jedna z nielicznych drużyn, z którymi od dawna sobie nie radzimy - nasza reprezentacja wygrała tylko 1 z 5 spotkań
  • To pierwsza porażka biało-czerwonych w tegorocznej edycji tych rozgrywek

Polska - Słowenia. Heynen do gry z wicemistrzami Europy wystawił eksperymentalny skład. Po decyzjach trenera widać było, że zamierza dać zawodnikom czas na dostosowanie się do gry i złapanie formy. Heynen nie dokonywał zmian, choć nasze ataki z lewej strony były bardzo nieskuteczne i do samego końca meczu bardzo szwankowało przyjęcie. 

Pojedynkiem ze Słoweńcami, wicemistrzami Europy, Polacy zakończyli pierwszą serię spotkań w fazie zasadniczej tegorocznej edycji LN. Zaczęli od piątkowego zwycięstwa nad występującymi w rezerwowym składzie Włochami 3:0, a dzień później pokonali mistrzów Starego Kontynentu Serbów 3:1.

Polska - Słowenia. Teraz czas na odpoczynek

Po trzech dniach przerwy podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczną drugą serię pojedynków w Rimini. W czwartek zmierzą się z Australijczykami. 

W LN podobnie jak w poprzednich edycjach (ubiegłoroczna z powodu pandemii COVID-19 została odwołana), bierze udział 16 drużyn, które rywalizują systemem "każdy z każdym". Po rundzie zasadniczej, która zastępuje tradycyjne zmagania interkontynentalne, cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do Final Four, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.

więcej informacji wkrótce. 

RadioZET.pl/PAP