Zamknij

Polska - Słowenia: Kiedy półfinał LN? O której grają Polacy? [GODZINA, DATA]

26.06.2021 11:24

Polska - Słowenia GODZINA, DATA: Kiedy mecz Polaków w półfinale Ligi Narodów siatkarzy 2021? O której godzinie polscy siatkarze grają w 1/2 finału LN? Sprawdź podstawowe informacje nt. meczu Polska - Słowenia w Final Four LN siatkarzy 2021.

Wilfredo Leon
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w środę z Francją 2:3 w meczu ostatniej, 15. kolejki Ligi Narodów 2021, ale i tak zakończyła turniej na drugim miejscu w tabeli i awansowała do półfinałów.

Biało-czerwoni odnieśli w 15 meczach 12 zwycięstw i ponieśli trzy porażki, gwarantując sobie awans do Final Four LN na kolejkę przed końcem. W fazie grupowej Polacy ustąpili jedynie Brazylii, tuż za nimi uplasowali się Słoweńcy, a na czwartym miejscu - Francuzi.

Polska - Słowenia: Kiedy i o której mecz półfinałowy LN siatkarzy? [GODZINA, DATA]

Co ciekawe, trzy przegrane, które po pierwszej fazie mieli na swoim koncie podopieczni Vitala Heynena, miały miejsce właśnie ze wszystkimi drużynami biorącymi udział w tegorocznej 1/2 finału LN. Polacy przegrali ze Słowenią 1:3, z Brazylią 0:3 i z Francją 2:3.

Rywalem biało-czerwonych w półfinale jest wspomniana już kilkukrotnie Słowenia. Dla Polaków mecz ten będzie miał ogromne znaczenie psychologiczne, bowiem Słoweńcy od lat są zmorą naszych w meczach o stawkę. Słowenia eliminowała Polskę z półfinału Ligi Europejskiej w 2015 roku, z ćwierćfinału ME w 2015 r., z 1/8 finału ME w 2017 r. oraz z półfinału ME w 2019 r.

Łącznie w ciągu ostatnich 10 lat mecz Polska - Słowenia odbywał się dziewięciokrotnie. Aż sześć razy zwyciężali Słoweńcy, a tylko trzy obecni mistrzowie świata.

Polska - Słowenia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz 1/2 finału LN siatkarzy?

Mecz Polska - Słowenia w półfinale Ligi Narodów siatkarzy odbędzie się w sobotę, 26 czerwca, o godzinie 15:00, w "bańce" w Rimini. Relacja live i wynik online meczu Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl