Obserwuj w Google News

Polska - Serbia: O której godzinie ćwierćfinał MŚ siatkarek? Kiedy mecz Polek?

1 min. czytania
11.10.2022 07:00
Zareaguj Reakcja

Polska - Serbia: Sprawdź, kiedy reprezentacja Polski zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarek 2022. Data i godzina meczu 1/4 finału zostały oficjalnie potwierdzone.

siatkarki reprezentacji Polski
fot. PAP/EPA

Siatkarki reprezentacji Polski bardzo dobrze prezentują się na tegorocznym mundialu. Biało-czerwone najpierw wygrały trzy mecze w pierwszej rundzie - z Chorwacją 3:1, Tajlandią 3:0 oraz Koreą Południową 3:0, szybko zapewniając sobie awans do kolejnej rundy, a potem, już w walce o ćwierćfinał, co prawda przegrały na starcie z Serbią 0:3, ale potem pokonały 3:2 z Kanadę, i wygrały 3:0 z USA. To dało im prawo gry w ćwierćfinale.

Wynik ostatniego grupowego starcia z Niemcami nie miał znaczenia w kontekście awansu, ale decydował o tym, z kim zagramy w 1/4 finału. Niestety biało-czerwone nie wygrały 3:0 lub 3:1, co oznacza, że wpadły na najtrudniejszego możliwego rywala. W ćwierćfinale mistrzostw świata rywalkami polskich zawodniczek będą Serbki.

Z tą drużyną biało-czerwone mierzyły się już w fazie grupowej i nie mają z tego spotkania pozytywnych wspomnień. Magdalena Stysiak i spółka przegrały 0:3. Na domiar złego Serbia to jedyna drużyna, która w całym turnieju nie poniosła ani jednej porażki.

Polska - Serbia: Kiedy i o której godzinie mecz?

Mecz Polska - Serbia na żywo w 1/4 finału MŚ siatkarek 2022 odbędzie się we wtorek, 11 października, o godzinie 20.30.

RadioZET.pl