Obserwuj w Google News

Udana inauguracja siatkarskich ME. Polki lepsze od Niemek

2 min. czytania
19.08.2021 21:42
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski siatkarek od zwycięstwa rozpoczęła mistrzostwa Europy. W pierwszym spotkaniu grupy B w Płowdiw biało-czerwone pokonały - jak się wydaje - najgroźniejsze rywalki Niemki 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22). W piątek podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Grecją.

Polska - Niemcy NA ŻYWO
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News
  • Reprezentacja Polski siatkarek w pierwszym meczu ME 2021 wygrała z Niemcami 3:1
  • Biało-czerwone rywalizują w grupie B w Płowdiw
  • W pierwszej kolejce zwycięstwa odniosły też drużyny Bułgarii i Czech

Polska - Niemcy NA ŻYWO. Reprezentacja Polski siatkarek po nieudanych występach w Lidze Narodów, w której wygrała tylko pięć z piętnastu spotkań i zajęła dopiero 11. miejsce, rozpoczęła walkę w najważniejszej imprezie tego sezonu, mistrzostwach Europy 2021 w Serbii, Bułgarii, Rumunii i Chorwacji. Podopieczne Jacka Nawrockiego w pierwszej fazie turnieju będą rywalizowały w grupie B w Płowdiw. Rywalkami biało-czerwonych na otwarcie zmierzyły się z Niemkami, a potem przyjdzie im jeszcze rywalizować z Greczynkami, Czeszkami, Hiszpankami oraz gospodyniami Bułgarkami.

Przed dwoma laty Polki zajęły 4. miejsce w mistrzostwach Europy, ale wówczas występowały w mocniejszym składzie. W drużynie była przede wszystkim jedna z najlepszych rozgrywających na świecie Joanna Wołosz, której teraz brakuje. Właśnie na tej pozycji mamy największy kłopot, bo powołane na tę imprezę Julia Nowicka i Katarzyna Wenerska dopiero uczą się międzynarodowej siatkówki.

ME siatkarek 2021: Polska - Niemcy [WYNIK]

Trener Jacek Nawrocki postawił na drugą z tych rozgrywających, a w wyjściowym składzie znalazły się ponadto: Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska i występująca tym razem na pozycji atakującej Magdalena Stysiak. Biało-czerwone grały też na dwie libero, Marię Stenzel i Monikę Jagłę.

Redakcja poleca

I właśnie na Stysiak opierała się cała ofensywna gra Polek. Młoda zawodniczka zdobyła 27 punktów przy 52-procentowej skuteczności, podczas gdy jej koleżanki miewały ogromne problemy z wygrywaniem akcji. Zawodziła przede wszystkim Górecka, ale ona za to rewelacyjnie spisywała się w bloku. Lepsze i gorsze okresy miewała Łukasik, a dobre zmiany dawała Malwina Smarzek. Swoje w trzecim secie zrobiła też Martyna Grajber, która asem zamknęła tę partię.

Wszystkie sety przebiegały podobnie. Jedna z drużyn uzyskiwała przewagę, po czym dawała się dogonić i do końca wynik wisiał na włosku. W trzech przypadkach lepiej ciśnienie wytrzynały Polki i to one mogły cieszyć się z premierowego zwycięstwa w ME siatkarek 2021. W piątek biało-czerwone zmierzą się z Grecją.

Polska - Niemcy 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

Zapis relacji z meczu Polska - Niemcy w ME siatkarek 2021

RadioZET.pl/PAP/Marcin Pawlicki/lic/ krys/