Obserwuj w Google News

Polska - Niemcy: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecz ME siatkarek?

3 min. czytania
19.08.2021 19:01
Zareaguj Reakcja

Polska - Niemcy na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z 1. meczu reprezentacji Polski siatkarek w ME 2021 w Płowdiw. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Niemcy.

Polska - Niemcy
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • Reprezentacja Polski siatkarek w 1. meczu ME 2021 zmierzy się z Niemkami
  • To najtrudniejszy rywal biało-czerwonych w grupie B
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Niemcy w ME siatkarek 2021

Polska - Niemcy LIVE. Reprezentacja Polski siatkarek w bułgarskim Płowdiw rozegra pierwszą fazę mistrzostw Europy 2021. W grupie B rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, Grecja, Hiszpania, Czechy i Bułgaria. Turniej odbędzie się również w trzech innych miastach - Belgradzie (Serbia, grupa A), Zadarze (Chorwacja, grupa C) oraz w Kluż-Napoce (Rumunia, grupa D). Walka o medale rozstrzygnie się w pierwszej z tych lokalizacji.

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie to najważniejsza impreza w tym sezonie. Ekipy Włoch, Rosji czy Turcji celowały w medal olimpijski i choć żadnej z nich to się nie udało, to szczyt formy miał przyjść właśnie na imprezę w Tokio. W trochę innym położeniu są Serbki, które w Japonii sięgnęły po brązowy krążek i z pewnością będą chciały trzeci raz z rzędu triumfować w mistrzostwach Europy, zwłaszcza przed własną publicznością.

Polska - Niemcy w telewizji i live stream w internecie

Skład reprezentacji Polski na ME 2021 liczy 14 zawodniczek i daleki jest optymalnego. Z różnych względów w zespole brakuje Joanny Wołosz, Marleny Kowalewskiej (to dwie podstawowe rozgrywające), kapitan Agnieszki Kąkolewskiej i czołowej przyjmującej w kraju Natalii Mędrzyk. Do składu wraca za to Martyna Grajber. Niespodzianką jest powołanie środkowej Grupy Azoty Chemik Police Marty Pol.

Redakcja poleca

Cała ofensywna gra opierać się będzie zapewne na Malwinie Smarzek i Magdalenie Stysiak, które jednak muszą mieć wsparcie lewoskrzydłowych, Martyny Łukasik czy Zuzanny Góreckiej. Najbardziej doświadczoną zawodniczką w tej ekipie jest Zuzanna Efimienko-Młotkowska, natomiast największy problem mamy na pozycji rozgrywającej. Julia Nowicka i Katarzyna Wenerska nie mają międzynarodowego ogrania i dopiero budują swoją pozycję w kadrze.

- Mamy dość wyrównany skład, tu nie ma mowy o podstawowej szóstce. Na tych mistrzostwach będziemy potrzebować dużo więcej zawodniczek do grania. Jest sporo debiutantek, dużo będzie zależeć od mentalu drużyny, od nastawienia i umiejętności wykorzystania swojego potencjału. Miałem też spory dylemat z wyborem środkowych, do Bułgarii zabrałem tylko trzy i postawiłem na Martę Pol [wcześniej Ziółkowska - red.] ze względu na jej wszechstronność - przekonywał szkoleniowiec.

Polska - Niemcy na otwarcie ME siatkarek 2021: gdzie obejrzeć?

W pierwszej kolejce biało-czerwone zmierzą się z dobrze znaną drużyną Niemiec. W okresie przygotowawczym Polki dwukrotnie ograły ten zespół 3:2, ale trener nie przywiązuje do tego większej wagi.

- Niemki w tych meczach akurat podzieliły skład. Natomiast to bardzo stabilny zespół, z roku na rok jest coraz mocniejszy, mimo że dołączają do składu młodsze zawodniczki. Natomiast nie lekceważyłbym reprezentacji Czech czy Grecji. W tej grupie nie ma słabeuszy, że będzie można dać odpocząć niektórym zawodniczkom, czy z góry dopisać sobie punkty. Choćby Greczynki w meczach sparingowych przed turniejem pokazały dobrą dyspozycję - mówił Nawrocki.

Dwa lat temu Polki zajęły 4. miejsce w ME. W meczu o brąz uległy Włoszkom 0:3.

Polska - Niemcy: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Polska - Niemcy w ME siatkarek 2021 odbędzie się w czwartek 19 sierpnia o godz. 20:30. Transmisja TV w Polsat Sport oraz online na stronie ipla.tv.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Pawlicki/lic/ sab/