Obserwuj w Google News

Niewiarygodna akcja Polek. Stysiak wystawiła piłkę... koleżanką

2 min. czytania
29.09.2022 16:26
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski w środę w 3. kolejce MŚ siatkarek 2022 pewnie pokonała Koreę Południową 3:0, a jedna z akcji wzbudziła szczególny zachwyt eksperta Polsatu Sportu Jakuba Bednaruka. Na Twitterze opublikował wideo z jednej z wystaw Kamili Witkowskiej. Pomogła jej Magdalena Stysiak.

Magdalena Stysiak i Kamila Witkowska
fot. Twitter/Jakub Bednaruk/screen

Reprezentacja Polski po trzech rozegranych meczach MŚ siatkarek 2022 z dorobkiem kompletu dziewięciu punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy B. Biało-czerwone przegrały tylko jednego seta z Chorwacją w Arnhem, w Gdańsku ani Tajki, ani Koreanki nie znalazły sposobu na doskonale usposobiony zespół gospodyń.

W konfrontacji z Koreą Południową najwięcej 15 punktów zdobyła Magdalena Stysiak (15), a 12 oraz 11 dorzuciły przyjmujące - Olivia Różański i Zuzanna Górecka. Ta ostatnia zakończyła zmagania z 77-procentową skutecznością w ataku (10/13). To on zwieńczyła również akcję, którą po spotkaniu zachwycał się ekspert Polsatu Sport Jakub Bednaruk.

Redakcja poleca

Akcja Stysiak - Witkowska [WIDEO]

W głównych rolach wystąpiły Magdalena Stysiak i Kamila Witkowska. Obie wyblokowały jedną z rywalek, a po obronie piłka spadała w pobliżu środkowej. Atakująca biało-czerwonych popisała się refleksem i "wepchnęła" swoją koleżankę na piłkę. Ta wystawiła idealnie na lewe skrzydło do Góreckiej.

"Czy można w siatkówce wystawić piłkę, nie dotykając jej? Ano można. Można rzucić koleżanką w piłkę. Wideo na przykładzie Stysiak-Witkowska. Stysiak rzucająca -Witkowska rzucana. Rezultat - idealnie wystawiona wysoka na lewe"

W czwartek podopieczne Stefano Lavarigniego zmierzą się z Dominikaną. Mecz Polska - Dominikana na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 20:30.

RadioZET.pl