,

Polacy wygrali Memoriał Wagnera. W dobrych nastrojach polecą na IO

11.07.2021 17:30

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Egipt 3:0 (25:13, 26:24, 25:19) i bez straty seta wygrała 18. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. To było ostatnie spotkanie biało-czerwonych przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Polska - Egipt
fot. Artur BARBAROWSKI/East News
  • Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Egipt 3:0 w trzecim meczu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera
  • Podopieczni Vitala Heynena z kompletem zwycięstw i bez straty seta wygrali ten turniej
  • Było to ostatnie spotkanie biało-czerwonych przed wylotem na igrzyska w Tokio

Reprezentacja Polski siatkarzy po dwóch rozegranych meczach XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z kompletem punktów i bez przegranego seta zajmowała 1. miejsce w tabeli. Egipt był jedyną drużyną, która mogła odebrać biało-czerwonym zwycięstwo w turnieju, ale do tego musiała ograć mistrzów świata.

Nasza drużyna miała szansę na dziewiąty triumf w tej imprezie. Egipcjanie, rzecz jasna, na pierwszą w swoim drugim występie. W debiucie w 2006 roku przegrali z Polską i z Włochami, ale ograli Norwegię 3:0. W tej edycji pokonali zarówno ekipę ze Skandynawii 3:2, jak i Azerbejdżan 3:0.

Memoriał Wagnera 2021: Polska - Egipt [WYNIK]

Dla biało-czerwonych była to okazja do pożegnania się z kibicami przed wylotem na igrzyska w Tokio i nawiązanie do historii. W 1976 roku w Montrealu polscy siatkarze po raz pierwszy i ostatni stanęli na najwyższym stopniu olimpijskiego podium, a mistrzowską drużynę prowadził Hubert Jerzy Wagner.

Heynen po raz pierwszy w tej imprezie postawił na "galowy" skład, z Michałem Kubiakiem, Bartoszem Kurkiem i Wilfredo Leonem na czele. W secie otwarcia zadrżeliśmy, gdy po jednym z serwisów nasz kapitan źle stanął i musiał na moment opuścić boisko z powodu urazu stawu skokowego. Na szczęście wrócił na drugą partię i dograł mecz do końca.

Spotkanie tylko w drugiej odsłonie było wyrównanie. Egipcjanie postawili na mocną zagrywkę i stworzyli gospodarzom sporo problemów. Końcówkę przegrali na własne życzenie, bowiem ich trener przekroczył limit zmian i nie mógł na powrót wprowadzić rozgrywającego. Bez niego trudno było o nawiązanie wyrównanej walki z mistrzami świata. Finalnie nasi siatkarze wygrali w trzech setach do 13, 24 i 19.

Trzecie miejsce w Memoriale Wagnera zajęła Norwegia, która 3:0 ograła Azerbejdżan.

Polska - Egipt 3:0 (25:13, 26:24, 25:19)

Zapis relacji z meczu Polska - Egipt

RadioZET.pl