Obserwuj w Google News

Polska - Chorwacja: Transmisja. Gdzie obejrzeć mecz MŚ siatkarek 2022?

2 min. czytania
23.09.2022 13:22
Zareaguj Reakcja

Polska - Chorwacja na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z pierwszego meczu Polek w MŚ siatkarek 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Polska - Chorwacja.

Polska - Chorwacja
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

MŚ siatkarek 2022 odbędą się w dniach 23 września - 15 października na parkietach w Holandii i w Polsce. Biało-czerwone zainaugurują zmagania w Arnhem, a kolejne spotkania fazy grupowej rozegrają w gdańskiej Ergo Arenie. Awans do drugiej rundy wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Tytułu broni Serbia.

W ramach przygotowań do najważniejszej imprezy tego sezonu podopieczne Stefano Lavariniego wystąpiły w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim w Neapolu. Polki przegrały wszystkie trzy mecze po 1:3, ale po drugiej stronie siatki stały same potęgi - Serbia, Włochy i Turcja. - Graliśmy z mistrzem świata, mistrzem oraz wicemistrzem Europy, a więc z topowymi reprezentacjami. Jeśli chcemy do nich się zbliżyć, dojść do czołówki, musimy mierzyć się jak najczęściej z takimi zespołami. Na pewno jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale też każdy mecz był trochę inny z naszej strony pod względem taktycznym. W każdym z tych spotkań pojawiały się inne błędy – powiedział PAP drugi trener reprezentacji Nicola Vettori.

Redakcja poleca

Polska - Chorwacja: gdzie obejrzeć mecz?

Reprezentacja Polski siatkarek, która obecnie zajmuje 13. miejsce w rankingu FIVB, w grupie B zmierzy się kolejno z Chorwacją, Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją. Ekipa z Bałkanów plasuje się na 20. pozycji tego zestawienia i obecnie nie ma w swoich szeregach takich gwiazd jak niegdyś Sanja Popović.

Stefano Lavarini nie powołał do drużyny narodowej Malwiny Smarzek, a w trakcie przygotowań kontuzji nabawiła się Martyna Łukasik. Po urazie do kadry wróciła za to Magdalena Stysiak i to na niej będzie spoczywał obowiązek zdobywania punktów. O precyzję wystaw nie trzeba się martwić, bo dorzucać je będzie jedna z najlepszych rozgrywających świata Joanna Wołosz.

Polska - Chorwacja: godzina, data meczu MŚ siatkarek 2022

Mecz Polska - Chorwacja w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w piątek 23 września o godz. 18. Transmisja TV w TVP 2 i Polsat Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl i polsatboxgo.pl. Relacja na żywo ze spotkania Polska - Chorwacja na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP, Marcin Pawlicki