Zamknij

Polska - Chorwacja: Kiedy i o której pierwszy mecz polskich siatkarek w MŚ?

23.09.2022 13:20

Polska - Chorwacja: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się pierwszy mecz Polek w MŚ siatkarek 2022? Sprawdź godzinę i datę spotkania Polska - Chorwacja.

Polska - Chorwacja
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

MŚ siatkarek 2022 odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Holandii i w Polsce. Reprezentacja biało-czerwonych premierowe starcie rozegra na wyjeździe w Arnhem, a kolejne już w Gdańsku. Rywalkami podopiecznych Stefano Lavariniego w grupie B będą Chorwacja, Tajlandia, Korea Południowa, Dominikana oraz Turcja. Z tą ostatnią ekipą nasza kadra miała okazję zmierzyć się w turnieju towarzyskim w Neapolu.

We Włoszech Polki rozegrały trzy mecze i wszystkie przegrały po 1:3, ale rywalki były z najwyższej półki: Serbia, aktualny brązowy medalista olimpijski oraz obrońca tytułu mistrza świata, wicemistrz globu i mistrz Europy Włochy oraz trzeci siła Starego Kontynentu, zawsze groźna Turcja. - Jeśli chcemy do nich się zbliżyć, dojść do czołówki, musimy mierzyć się jak najczęściej z takimi zespołami - mówił później PAP drugi trener drużyny narodowej Nicola Vettori.

MŚ siatkarek 2022: Kiedy mecz Polska - Chorwacja?

Polki dość łagodnie wejdą w mistrzostwa świata, bo dopiero w czwartej i piątej kolejce zmierzą się z groźnymi przeciwnikami. Oczywiście Chorwacji czy prezentujących odmienny styl gry Azjatkami - Tajlandią i Koreą Południową - nie można lekceważyć, a do każdego meczu należy podejść jak do spotkania o wszystko. Taka też jest filozofia polskiego sztabu.

- Ważne jest to, że jak wyjdziemy na boisko, to musimy być pewni siebie nie na 100, ale na 200 procent. Czasami jest tak, że wychodzimy na parkiet i czekamy, co się wydarzy, ale z takim nastawieniem potem może być ciężko na boisku. Przykładem tego jest właśnie pierwszy set spotkania z Turcją [Polki przegrywały już 1:14, a zakończyły się on wynikiem 10:25 - PAP]. Przy odpowiednim nastawieniu, jesteśmy w stanie walczyć z takim zespołem. Może jeszcze nie wygrać, ale rozgrywać wyrównane sety, co zresztą pokazaliśmy – podkreślił asystent Lavariniego.

Pierwszym rywalek Polek będzie plasująca się na 20. miejscu rankingu FIVB Chorwacja. Obecnie w tej ekipie nie ma takiej gwiazdy, jaką była Sanja Popović, ale to solidny zespół. Jeśli biało-czerwone chcą wyjść z grupy [dokonają tego cztery najlepszy drużyny z każdej z grup - red.], to muszą wygrywać takie mecze.

Polska - Chorwacja: godzina, data meczu MŚ siatkarek 2022

Mecz Polska - Chorwacja w MŚ siatkarek 2022 odbędzie się w piątek 23 września o godz. 18. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP, Marcin Pawlicki