Liga Światowa 2017: Polska - Bułgaria. Gdzie obejrzeć w TV i online?

Andreas Nicolaides
09.06.2017 10:17

Polska - Bułgaria na żywo. Transmisja live w TV i online w internecie. Gdzie obejrzeć na żywo? W piątek polscy siatkarze rozpoczną zmagania w drugim tegorocznym turnieju Ligi Światowej w Warnie. Spotkania z tym rywalem zawsze wzbudzały dodatkowe emocje i najczęściej były bardzo zacięte.

siatkarze reprezentacji Polski
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tym razem wydaje się, że biało-czerwoni powinni być faworytami. Przed tygodniem po dwóch dobrych występach pokonali mistrzów olimpijskich Brazylijczyków 3:2 i wicemistrzów Włochów 3:1. Wprawdzie w niedzielę ulegli Irańczykom 1:3, ale i tak pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

W zbiorczej tabeli zajmują piątą lokatę, która gwarantuje udział w Final Six, zaplanowanym na 4-8 lipca w Kurytybie. I zresztą awans do turnieju finałowego jest celem polskiej ekipy.

- Oczywiście Liga Światowa jest tylko etapem przygotowań do mistrzostw Europy, ale traktujemy ją bardzo poważnie - zapewnia asystent trenera Piotr Gruszka.

Bułgarzy zmagania w Lidze Światowej zaczęli od porażek z Francją (0:3) i Argentyną (2:3), ale pokonali Rosjan (3:2). W tabeli zajmują dopiero dziewiątą pozycję.

W Warnie w piątek zagrają jeszcze Brazylia z Kanadą, którą prowadzi były szkoleniowiec Polaków Francuz Stephane Antiga. Ciekawie zapowiadają się także mecze w innych turniejach - we francuskiej miejscowości Pau gospodarze zmierzą się z czwartą drużyną igrzysk Rosją, a Włosi zagrają z Amerykanami. Z kolei w Teheranie Iran podejmie Belgię, a Serbia sprawdzi formę Argentyny. 

Polska - Bułgaria na żywo w piątek o godz. 18.10. Transmisja w Polsat Sport i online na ipla.tv.

RadioZET.pl/PAP/AN