Obserwuj w Google News

Polska - Bułgaria: Co się musi stać, by Polki zajęły 1. miejsce w grupie ME?

2 min. czytania
25.08.2021 10:36
Zareaguj Reakcja

Polska - Bułgaria. Ten mecz przesądzi o tym, która z tych drużyn pierwszą fazę ME siatkarek 2021 zakończy na 1. miejscu w grupie B. Co się musi stać, by biało-czerwone z pierwszej pozycji awansowały do 1/8 finału mistrzostw Europy?

Polska - Bułgaria
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press/East News
  • Reprezentacja Polski siatkarek w 5. kolejce ME 2021 zagra z Bułgarią
  • Ten mecz zadecyduje o 1. miejscu w grupie B w Płowdiw
  • Co się musi stać, by Polki ukończył pierwszą fazę turnieju na 1. pozycji?

Polska - Bułgaria: Reprezentacja Polski siatkarek z kompletem zwycięstw i punktów prowadzi w grupie B mistrzostw Europy, a mimo to przed ostatnim spotkaniem nie może być pewna zwycięstwa w tej stawce. Na razie biało-czerwone mają zagwarantowane co najmniej 2. miejsce, co pozwoli uniknąć w 1/8 finału jednej z potęg na Starym Kontynencie - Turcji i Holandii. O 1. lokatę trzeba będzie jednak jeszcze powalczyć z gospodyniami turnieju w Płodwiw, Bułgarkami.

Po czterech meczach podopieczne Jacka Nawrockiego mają 12 punktów i bilans 4-0. Bułgaria może pochwalić się 10 "oczkami" przy trzech wygranych i jednej porażce z Niemkami 2:3. Co się musi stać, by Polki wyprzedziły współgospodynie ME i z 1. miejsca awansowały do fazy pucharowej?

Polska - Bułgaria: Mecz o 1. miejsce - co się musi stać?

W pierwszej kolejności dla układu tabeli liczą się wygrane, a następnie punkty. Bułgaria może jedynie wyrównać bilans spotkań - przy zwycięstwie obie ekipy będą dysponowały takim samym: 4-1. W takim przypadku zadecydują więc punkty, a tu remisu już być nie może, bo różnica wynosi na ten moment dwa "oczka".

Redakcja poleca

Co to oznacza? Polki muszą wygrać dwa sety; mogą pozwolić sobie nawet na porażkę, ale tylko w stosunku 2:3. Wtedy będą miały 13 punktów, a rywalki 12. Każde zwycięstwo oczywiście premiuje biało-czerwone, z kolei przegrana 0:3 bądź 1:3 daje pierwszeństwo gospodyniom.

Bułgarki będą mogły liczyć na wsparcie swojej publiczności. W takich okolicznościach w tym turnieju Polki jeszcze nie miały okazji rywalizować, a zatem będzie to dla nich pewne novum. Malwina Smarzek, kapitan naszej drużyny, wyraziła nawet nadzieję, że przeciwniczki wysoko zawieszą poprzeczkę. - Do tej pory ta grupa jest dla nas łatwa, a rywalki nam się za bardzo nie postawiły. Mam nadzieję, że Bułgaria to uczyni, bo potrzebujemy trudnego meczu przed fazą pucharową - mówiła.

Relacja na żywo z meczu Polska - Bułgaria w ME siatkarek 2021 na sport.radiozet.pl w środę 25 sierpnia od godz. 19:30.

RadioZET.pl/pzps.pl