Zamknij

Polska - Brazylia: Kiedy i o której mecz LN siatkarzy? [GODZINA, DATA]

11.06.2021 08:49

Polska - Brazylia GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz Ligi Narodów siatkarzy 2021. GODZINA i DATA meczu Polska - Brazylia w dziewiątej kolejce LN siatkarzy 2021.

Polska - Brazylia
fot. Polska Press/East News
  • Reprezentacja Polski siatkarzy w dziewiątej kolejce Ligi Narodów 2021 zagra z Brazylią
  • To będzie spotkanie na szczycie - biało-czerwoni są liderem tabeli, a "Canarinhos" plasują się za nimi z takim samym bilansem 7-1
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz LN siatkarzy 2021 Polska - Brazylia

Polska - Brazylia GODZINA i DATA. Lider kontra wicelider, a zatem mecz na szczycie - tak prezentuje się najkrótsza z możliwych zapowiedzi spotkania dziewiątej kolejki Ligi Narodów 2021. Reprezentacja Polski siatkarzy w trzeciej serii spotkań zdemolowała najpierw Bułgarię, potem Holandię, ale te drużyny prezentują znacznie niższy poziom niż "Canarinhos". Zwycięstwo w tym meczu może już bardzo szeroko otworzyć drzwi do półfinału tej edycji rozgrywek.

Przed piątkowym starciem obie ekipy dysponują takim samym bilansem - 7-1. Mistrzowie świata ulegli Słoweńcom 1:3, a przyjezdni z Ameryki Południowej przegrali z Francją 0:3.

Polska - Brazylia GODZINA DATA: Kiedy grają siatkarze w LN?

Brazylijczycy i Polacy objęli bardzo podobną drogę przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Trener Carlos Schwanke przywiózł do Rimini 16 zawodników, a szkoleniowiec biało-czerwonych Vital Heynen 19. Obaj muszą z tej grupy wyselekcjonować dwunastkę, która pojedzie do Japonii. Z tego powodu opiekunowie obu ekip postawili na najlepszych dostępnych graczy, a w poszczególnych spotkaniach dość mocno rotują składami tak, by każdy mógł się zaprezentować i sprawdzić w warunkach meczowych.

Po dwóch stronach siatki staną, jeśli oczywiście znajdą się w składach, naturalizowani Kubańczycy. W reprezentacji Polski kluczową postacią jest Wilfredo Leon, natomiast w ekipie "Canarinhos" bardzo mocną pozycję ma Yoandy Leal. Innych gwiazd nie brakuje, bo Kubiaka, Lucarelliego, Kurka, Bruno Rezende, Drzyzgi czy Isaca żadnemu z kibiców tej dyscypliny nie trzeba bliżej przedstawiać. Zapowiada się granie na najwyższym poziomie.

Polska - Brazylia GODZINA DATA: Kiedy i o której mecz?

Mecz Polska - Brazylia w dziewiątej kolejce Ligi Narodów siatkarzy 2021 odbędzie się w piątek 11 czerwca o godz. 21.

loader

RadioZET.pl