,

Mecz bez historii w Memoriale Wagnera. Polacy rozbili Azerbejdżan

10.07.2021 19:22

Reprezentacja Polski bez najmniejszych problemów udzieliła surowej lekcji siatkówki Azerbejdżanowi i pokonała gości 3:0 (25:15, 25:12, 25:10) w drugim meczu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W niedzielę biało-czerwoni zagrają o zwycięstwo w tej imprezie.

Polska - Azerbejdżan NA ŻYWO
fot. PAP
  • Reprezentacja Polski siatkarzy w drugim meczu Memoriału Wagnera pokonała Azerbejdżan 3:0
  • Azerowie przyjechali do Krakowa w zastępstwie zdziesiątkowanej przez koronawirusa kadry Tunezji
  • W niedzielę biało-czerwoni zmierzą się z Egiptem o zwycięstwo w imprezie

Reprezentacja Polski siatkarzy jest na ostatniej prostej w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Po zdobyciu srebrnego medalu w Lidze Narodów mistrzowie świata mieli kilka dni wolnego na zregenerowanie sił. Później biało-czerwoni zjawili się w Spale, gdzie dalej szlifowali formę. Tym razem zawodnicy mogli przyjechać z rodzinami, z którymi mogli spędzić trochę czasu. W drugi weekend lipca polscy siatkarze zjawili się w Krakowie na Memoriale Wagnera 2021, który jest ostatnim turniejem przed wylotem do Japonii.

W pierwszym starciu Polacy pokonali Norwegię 3:0, a znakomity mecz rozegrał Piotr Nowakowski, który miał 100 proc. skuteczności w ataku. W polskiej kadrze zabrakło Wilfredo Leona. Kubańczyk z polskim paszportem dołączy do reprezentacji w sobotę i być może wystąpi w drugim pojedynku.

Memoriał Wagnera 2021: Polska - Azerbejdżan [WYNIK]

Trener Vital Heynen znów nie skorzystał z najlepszych graczy i dał pograć wielu zmiennikom. Nerwowo w zawody wszedł Kamil Semeniuk, ale od połowy drugiego seta zaczął regularnie punktować i był najlepszym zawodnikiem tego spotkania..

To był mecz bez historii. Azerowie przyjechali do Krakowa w ostatniej chwili w miejsce zdziesiątkowanej przez koronawirusa Tunezji i nie mieli czasu, by przygotować się do rywalizacji. Dla nich starcie z mistrzami świata było wielkim wydarzeniem i starali się dobrze przy tym bawić. Problemów biało-czerwonym nie sprawili, ale we wszystkich setach zdobyli dwucyfrową liczbę punktów - przegrywali do 15, 12 i 10.

Na zakończenie XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Norwegia zagra z Azerbejdżanem, a Polska o 1. miejsce z Egiptem.

Polska - Azerbejdżan 3:0 (25:15, 25:12, 25:10)

Zapis relacji z meczu Polska - Azerbejdżan

RadioZET.pl