Obserwuj w Google News

Pierwsza porażka Polek na MŚ siatkarek. Dominikanki za mocne dla biało-czerwonych

2 min. czytania
29.09.2022 22:31
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski przegrała z Dominikaną 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25) w meczu 4. kolejki spotkań mundialu kobiet. To pierwsza porażka biało-czerwonych na MŚ siatkarek. W sobotnim meczu Polki zagrają z Turcją.

Polska - Dominikana
fot. PAP/EPA

Polki znakomicie rozpoczęły spotkanie, narzucając Dominikankom swój styl gry od pierwszych piłek. Biało-czerwone szybko wyszły na prowadzenie 5:2. W  środkowej części seta rywalki popełniły błąd, gdzie Pena nie zahaczyła o nasz blok. Współgospodynie MŚ siatkarek odskoczyły o pięć "oczek" po dodatkowej kontrze Agnieszki Korneluk. Po przerwie na żądanie polskie siatkarki miażdżyły Dominikanki w każdym elemencie, prowadząc 19:10. Jednak kolejne akcje należały do naszych przeciwniczek, które zdobyły cztery  punkty z rzędu. Ostatecznie Polki wygrały 25:18

Druga partia zaczęła się fenomenalnie, głównie za sprawą Olivii Różański, która zdobyła cztery punkty z rzędu. Chociaż Polki z początku prowadziły dwoma punktami, Dominikanki doprowadziły do wyrównania, a następnie zaczęły nam uciekać, prowadząc w pewnym momencie 13:17. Na szczęście zawodniczki Stefano Lavariniego ruszyły do odrabiania strat. Asa zanotowała Monika Fedusio i po chwili na tablicy wyników było 19:19. Niestety, Dominikanki po raz kolejny wróciły na dobre tory, zdobywając kilka punktów z rzędu (20:23). Jednak atak Stysiak i bok Zuzanny Góreckiej pozwolił zbliżyć się do rywalek, które w końcówce okazały się lepsze, zwyciężając 22:25.

Porażka Polek na MŚ siatkarek. Dominikanki pokonały biało-czerwone

W trzecim secie mieliśmy wyrównany początek, gdzie dopiero w jego środkowej części przeciwniczki z Karaibów odskoczyły na trzy punkty (11:14). Polki nie były w stanie doprowadzić do remisu. Mimo udanego ataku Góreckiej biało-czerwone miały punkt straty (21:22), ale kapitalnie spisywała się w ataku De La Cruz, dzięki której siatkarki z Dominikany wysunęły się na prowadzenie, wygrywając 25:21.

Redakcja poleca

W czwartym secie żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić. W pewnym momencie dwa asy serwisowe zanotowała De La Cruz (9:11). Jednak świetnie w ofensywie spisywała się Stysiak, która utrzymywała nas w kontakcie z rywalkami. Końcówka należała do Dominikany, która najpierw zyskała trzy punkty przewagi (16:19), a potem cztery (18:22). Zawodniczki z Karaibów utrzymały przewagę do końca, triumfując 25:21 i w całym meczu 3:1.

Obie reprezentacje już wcześniej zapewniły sobie awans do drugiej rundy mundialu, która rozegrana zostanie w Łodzi. W sobotę na zakończenie pierwszej fazy polskie siatkarki zagrają z Turcją.

Polska - Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25).

RadioZET.pl