Zamknij

Piękny gest Bartosza Kurka. Tak zachował się po ostatniej piłce z USA

Maciej Walasek
09.09.2022 08:26

Polscy siatkarze w czwartkowy wieczór awansowali do półfinału MŚ. Tuż po ostatniej akcji kibiców zaskoczył Bartosz Kurek, doskakując do Aleksandra Śliwki, który zakończył mecz. "Czegoś takiego dawno nie widziałem" - napisano na Twitterze.

Bartosz Kurek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy siatkarze stanęli na wysokości zadania i po dramatycznym meczu pokonali Amerykanów 3:2. Z początku biało-czerwoni prowadzili 2:0, ale zawodnicy USA zdołali doprowadzić do tie-breaka. Jednak w piątym secie lepsi byli obrońcy tytułu, którzy przypieczętowali zwycięstwo 15:12.

Ostatnią piłkę skończył Aleksander Śliwka, który rozegrał fantastyczne spotkanie. Na Twitterze pojawiło się nagranie pokazujące zachowanie Bartosza Kurka. Tuż po ostatniej piłce kapitan kadry podbiegł do Śliwki, pokazując kibicom palcem na jego nazwisko.

Piękne zachowanie Kurka po meczu z USA [WIDEO]

"Dawno czegoś takiego nie widziałem. Zwróćcie uwagę na zachowanie kapitana Bartosza Kurka po ostatniej akcji ćwierćfinału MŚ, którą skończył Aleksander Śliwka. To jest coś pięknego. Serce rośnie" - napisał Jakub Balcerzak.

"Oni w ogóle w całym meczu trzymali się razem. Cały zespół", "Super zachowanie dla mentalu, podbudowania, stworzenia atmosfery itd,", "aż mnie ciary przechodzą, Bartek, jesteś wielką postacią w tej drużynie i w 100% odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu", "Kurek to najlepszy kapitan jakiego można sobie wymarzyć" - pisali internauci w komentarzach.

W sobotę Polacy po raz trzeci z rzędu na MŚ siatkarzy powalczą o wielki finał. Relacja ze spotkania Polska - Brazylia na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl