Obserwuj w Google News

Nie żyje uznany polski sędzia. Poprowadził prawie 900 meczów

1 min. czytania
03.08.2022 11:41
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o śmierci byłego siatkarskiego sędziego pochodzącego z Radomia - Pawła Zajca. Arbiter poprowadził w swojej karierze niespełna 900 meczów.

Paweł Zajc
fot. wksczarni.pl

Paweł Zajc był aktywnym sędzią przez 30 sezonów, a przygodę w tej roli rozpoczął w 1987 roku. Ostatnim spotkaniem, które poprowadził, było starcie LUK Lublin z Polski Cukier AVIĄ Świdnik. Mecz ten odbył się 19 grudnia 2020 roku.

Przez trzydzieści lat Zajc poprowadził prawie 900 pojedynków, z czego 200 odbyło się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Co ciekawe, po zakończeniu kariery sędziowskiej nie rozstał się z siatkówką.

Redakcja poleca

Paweł Zajc nie żyje

Byłego arbitra można było spotkać na meczach w roli... kibica Cerrad Enea Czarnych Radom. Zajc był częstym bywalcem hali MOSiR, gdzie na co dzień rywalizują siatkarze radomian. Klub podziękował mu za wsparcie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość... Odszedł od nas Paweł Zajc - radomski arbiter siatkówki, a także ogromny sympatyk, kibic oraz przyjaciel naszego klubu. Pawle, dziękujemy Ci za wszystko, co zrobiłeś dla polskiej siatkówki oraz naszego klubu" - napisano.

RadioZET.pl