Zamknij

Paweł Zagumny odwołany z funkcji prezesa Polskiej Ligi Siatkówki

20.11.2020 19:45

Paweł Zagumny został zdymisjonowany ze stanowiska prezesa Polskiej Ligi Siatkówki - podał serwis sport.pl. Były reprezentant Polski piastował tę funkcję od stycznia 2019 roku.

Paweł Zagumny
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Paweł Zagumny nie będzie dalej prezesem Polskiej Ligi Siatkówki. Decyzja o nieprzedłużaniu kadencji byłego siatkarza zapadła podczas czwartkowego posiedzenia Rady Nadzorczej.

- Niektóre media podały, że Paweł Zagumny został odwołany. To nieprawda. Jego kadencja się skończyła i nie została przedłużona - powiedziała PAP anonimowo osoba związana z PLS.

Paweł Zagumny nie będzie dłużej prezesem PLS

Sam Zagumny w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie ukrywa, że jest zaskoczony tą decyzją.

- Rada Nadzorcza podjęła decyzję, że moja kadencja, która dobiega właśnie końca, nie zostanie przedłużona. Jestem zdziwiony i zaskoczony tą decyzją. Wyniki finansowe mnie tłumaczyły, większość założeń została przeze mnie wypełniona, znalazłem m.in. sponsora ligi żeńskiej - powiedział były rozgrywający reprezentacji Polski.

- Nie potrafię zrozumieć, czemu tak się stało. To smutne, bo jeszcze wczoraj planowałem kolejne działania związane z moją pracą. Miałem wizytować miasto gospodarza Superpucharu Polski - zakończył.

Na razie PLS oficjalnie nie odniósł się do sprawy. Jak udało się dowiedzieć PAP, komunikat ma się pojawić we wtorek po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Wtedy też ma zostać ogłoszone nazwisko następcy mistrza świata z 2014 roku w roli prezesa. Media podają, że ma nim być Artur Popko, który w przeszłości przez wiele lat i w kilku podejściach pełnił tę funkcję - ostatnio tuż przed Zagumnym. W przeszłości działacz ten był zatrzymywany w związku ze stawianymi mu zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości przy organizacji mistrzostw świata w 2014 roku i wszczęto przeciwko niemu postępowanie w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP, sport.pl, Przegląd Sportowy