Zamknij

Nowe ognisko COVID-19 w polskim klubie. Zakażonych już 14 osób

25.09.2020 18:02

Nowe ognisko koronawirusa w polskiej ekstraklasie siatkarzy. Aż u 14 osób związanych ze Ślepskiem Malow Suwałki testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Niedzielny mecz suwałczan z Cerradem Eneą Czarnymi Radom został w związku z zaistniałą sytuacją odwołany.

Koronawirus
fot. PAP/EPA

Ślepsk Malow Suwałki poinformował w piątek o tym, że u 14 osób z klubu wykryto wirusa SARS-CoV-2. Polska Liga Siatkówki odwołała niedzielny mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Klub nie informuje o personaliach zakażonych osób. Wyniki testów potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika administracji. Nie są jeszcze znane wyniki dwóch członków sztabu szkoleniowego.

Zobacz także

Ognisko koronawirusa w Ślepsku Malow Suwałki. Zakażonych już 14 osób

„Pocieszającym elementem komunikatu jest fakt, że przebieg zakażenia SARS-CoV-2 w grupie dziewięciu osób ma charakter bezobjawowy, co pozwala z optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość. Kolejne trzy osoby z pozytywnym wynikiem testów RT-PCR zwracają natomiast uwagę na ból gardła. Gorączka na poziomie 38 stopni i ból głowy pojawiły się w wywiadzie jednego zakażonego. Na utratę smaku i węchu narzeka obecnie tylko jedna z grupy zakażonych osób“ - poinformował klub z Suwałk.

Polska Liga Siatkówki zdecydowała się na wniosek klubu z Suwałk odwołać mecze: 3. i 4. kolejki PlusLigi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz z Asseco Resovią Rzeszów.

Wiadomo, że pierwszą osobą z klubu, która poczuła się źle był trener zespołu Andrzej Kowal. Miał on być obecny w poniedziałek na konferencji prasowej w Suwałkach. Prezes klubu Wojciech Winnik tłumaczył wówczas nieobecność trenera i poinformował, że źle się czuje i możliwe, że trzeba będzie przeprowadzić u niego test na obecność koronawirusa. W czwartek testy pozytywne miało pięć osób, w piątek kolejne dziewięć.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP