ORLEN Liga: Chemik Police będzie bronił tytułu

Krzysztof Sobczak
08.04.2017 15:00

Obrończynie tytułu mistrzyń Polski siatkarki Chemika Police po raz drugi w półfinale pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) i awansowały do finału obecnych rozgrywek.

Chemik Police
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed rewanżem w Szczecinie rzeszowianki zapowiadały, że jeszcze powalczą o awans. Środkowa Chemika Katarzyna Gajgał-Anioł z szacunkiem dla rywalek zapewniała: - Ten mecz nie będzie formalnością. Okazało się, że był.

Zobacz także

Pierwszego seta Chemik wygrał w ciągu 12 minut. Kolejne wprawdzie trwały nieco dłużej, ale były absolutnie kontrolowane przez policzanki. Zespół Jakuba Głuszaka był lepszy od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W Developresie po raz kolejny zawiodła liderka Adela Helić, którą trener Lorenzo Micelli już w pierwszej partii zdjął z boiska.

Z kolei Chemik rywalizację półfinałową rozegrał jedną szóstką w obu meczach. Dopiero gdy rywalizacja była rozstrzygnięta – w trzecim secie – trener Głuszak wprowadził zmienniczki: Malwinę Smarzek i Izabelę Bełcik. Więcej czasu na odpoczynek przed finałem otrzymały Anna Werblińska i Joanna Wołosz, która w piątek obchodziła 27. urodziny.

Rywalkami Chemika w finale będą zwyciężczynie z pary Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław. Pierwszy mecz wygrały łodzianki 3:1. Rewanż w poniedziałek we Wrocławiu.

RadioZET.pl/PAP/KS