Zamknij

Natalia Mędrzyk zawiesza karierę. Reprezentantka Polski odchodzi z Chemika

19.07.2021 18:34

Natalia Mędrzyk, przyjmująca reprezentacji Polski, odchodzi z drużyny mistrzyń kraju Grupy Azoty Chemik Police i zawiesza sportową karierę. "Zdecydowała się na przerwę od siatkówki" - czytamy w komunikacie klubu.

Natalia Mędrzyk zawiesza karierę
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • Natalia Mędrzyk po czterech latach odchodzi z Chemika Police
  • 29-letnia siatkarka, przyjmująca reprezentacji Polski, postanowiła zawiesić karierę
  • Nieznane są powody takie decyzji

Natalia Mędrzyk przez kilka sezonów stanowiła o sile reprezentacji Polski i wraz z koleżankami próbowała odbudować jej reputację po kilku chudych latach. W 2019 roku biało-czerwone w nią w składzie zagrały w turnieju finałowym Ligi Narodów (5. miejsce) oraz otarły się medal mistrzostw Europy (4. miejsce). Niestety podopiecznym Jacka Nawrockiego nie udało się zakwalifikować na igrzyska olimpijskie w Tokio, a po rozgrywkach ligowych 2020/2021 29-latka postanowiła zawiesić sportową karierę, o czym jej klub Chemik Police poinformował w poniedziałek.

"Natalia zdecydowała się na przerwę od siatkówki, na tę chwilę nie zamierza podpisywać kontraktu z żadnym klubem" - czytamy w komunikacie.

Natalia Mędrzyk zawiesiła karierę

Nie wiadomo, dlaczego Natalia Mędrzyk zdecydowała się zawiesić sportową karierę.

Przyjmująca reprezentacji Polski broniła barw Chemika Police od 2017 roku. Wraz z drużyną trzy raz zdobyła mistrzostwo Polski, trzy razy sięgała po Puchar Polski, a ostatnią edycję zakończyła ze statuetkę MVP, oraz Superpuchar.

RadioZET.pl/chemik-police.com